Opalanie i relaks na Majorce

Opalanie na Majorce nigdy nie wychodzi z mody więc kiedy moi przyjaciele zaproponowali wyjazd do Hiszpanii od razu zgodziłem się. Majorka jest jednym z tych miejsc, które nie może się znudzić. Problem jest jeden – jest bardzo piaszczysta i trudno się poruszać po tym terenie na wózku. Tak było do momentu kiedy na scenie pojawił się Blumil. Przedtem miałem duże problemy, aby poruszać się po plaży – moi przyjaciele musieli ciągnąć mój wózek po piachu. Teraz odkąd mam Blumil jadę tam gdzie chcę. Zapraszam do obejrzenia filmu – zobaczcie jak można doświadczyć wolności z Blumil.

Mallorca ma wiele do zaoferowania. Jest to największa wyspa Balearów, na której tętni życie i zawsze się coś dzieje. Tutaj nie można się nudzić, wierzcie mi. A zatem, przeczytajcie jakie są atrakcje i jak można spędzać czas na Majorce.

 

Atrakcje

Opalanie

Plaże są wspaniałe, stworzone do opalania. Piasek jest czysty, woda błękitna – prawdziwy raj, który możesz podziwiać nawet jeśli nie jesteś fanem opalania się. Mieszkałem przy plaży Playa de Muro i byłem zachwycony tym miejscem.

Miasteczko Valldemossa

Jest to niewielkie miasteczko na Mallorce pełne uroczych, starych budowli takich jak dawna rezydencja królewska czy klasztor. W miasteczku jest dużo sklepów i restauracji, z których mogą skorzystać turyści podczas zwiedzania.

Ciekawostka: w Valldemossa przez jakiś czas mieszkał nasz słynny polski kompozytor Fryderyk Chopin.

Wizyta w Cap Formentor

Miejscowość jest położona na wschodnim krańcu półwyspu Formentor i jest to wspaniałe miejsce. Niektórzy twierdza, iż tu są najpiękniejsze widoki. Miejscowi twierdzą, iż jest to „miejsce spotkań wiatrów” – nazwa jak najbardziej trafna, gdyż miejsce jest rzeczywiście bardzo wietrzne. Zdecydowanie warto je odwiedzić.

Poznaj Palma de Mallorca

Palma de Mallorca to stolica Mallorci. Nie zalicza się do miast, w których będziecie się nudzić. Miasto założone zostało przez Rzymian, później znajdowało się pod kuratela Bizancjum i było nawet skolonizowane przez Maurów. To starożytne miasto o bogatej historii i pięknych, zróżnicowanych zabytkach. Warto je zwiedzić.

Dostępność

Oprócz pięknych plaż, licznych zabytków, dobrej kuchni, Majorka jest również miejscem przyjaznym dla osób poruszających się na wózkach. Więcej o tym poniżej.

Hotele

Hoteli jest ogromny wybór. Zaprojektowane są tak, aby zaspokoić potrzeby wielu turystów, w tym osób poruszających się na wózkach. Pochylnie i windy są standardem, reprezentują wysoką jakość. Ponadto wspaniała jest postawa ludzi zawsze przyjaznych i chętnych do pomocy. Może nie wszystko jest takie idealne, ale zmierza w bardzo dobrym kierunku.

Chodniki

Chodniki są jedne z najlepszych z jakimi zetknąłem się podczas moich podróży. Najczęściej jest to asfalt równy i szeroki. To dobra informacja dla wszystkich osób poruszających się na wózkach. Daje 9 punktów na 10 możliwych!

Sklepy i restauracje

Są łatwo dostępne, najczęściej bez progów. Oceniam również wysoko na 9 punktów.

Atrakcje

Miejsca turystyczne są dostępne. Na wózku inwalidzkim dostaniesz się na plażę, wypożyczysz bez problemu dostosowany leżak. Aquaparki i inne miejsca są również dostępne.

Dostępność oceniam wysoko przydzielając 9 na 10 możliwych do zdobycia punktów.

Krótkie podsumowanie: jeśli szukasz miejsca pełnego słońca, ale zastanawiasz się czy będzie dostępne, Mallorca to miejsce dla ciebie. Mallorca oferuje szeroka gamę atrakcji dla ludzi poruszających się na wózkach, będących w rożnym wieku. Ludzie są tu przyjaźni, widoki piękne a kuchnia bardzo dobra. Jest tu bardzo wielu turystów, wieczny ruch i gwar więc nie jest to miejsce dla osób szukających spokoju. Ze względu na dostępność daję Mallorce 8,5 punków na 10 możliwych do zdobycia.