10 najlepszych pomysłów na prezenty dla wózkowiczów

 

W okresie Bożego Narodzenia oczekujemy na prezenty od Świętego Mikołaja, albo sami występujemy w tej roli. Ponieważ Święty Mikołaj może być już zmęczony wymyślaniem jakie prezenty wam przynieść, podrzucę mu parę pomysłów. Zrobiłem krótką listę gadżetów, które mogą być nie tylko fantastycznie zaskakujące ale również niezwykle przydatne dla wózkowiczów.

 

  1. TP-Link Inteligentna Żarówka

Epoka inteligentnych domów już się zaczęła i nie trzeba przemieszczać się po całym domu, aby nim inteligentnie zarządzać. Najczęściej wszystko czego potrzebujesz to po prostu jedno kliknięcie. Inteligentne żarówki TP-Link mogą być sterowane ze smartfonu lub tabletu praktycznie z każdego miejsca, za pomocą bezpłatnej aplikacji, co pozwala na kontrolowanie zużycia energii elektrycznej. Śledzenie zużycia energii oraz opracowywanie harmonogramu użytkowania światła nie jest poza naszym zasięgiem. Taka specjalna żarówkę można zamówić przez Amazon.

Inteligentna żarówka TP Link

2 Rękawiczki podgrzewane baterią

Utrzymanie rąk w cieple podczas zimy jest szczególnie ważne. To zadanie dobrze realizują podgrzewane rękawiczki. Na rynku są różne modele tych rękawiczek spełniające różne funkcje. Wszystkie gwarantują natychmiastowy efekt ocieplenia i zrobione są z tkanin zapewniających komfort. Myślę, że nie szybko wyjdą z mody. Aby obejrzeć rękawice ogrzewane baterią wejdźcie na stronę thewarmingstore.com

Gwarantują ciepło

3 Amazon Echo Dot

Jest to urządzenie sterowane głosem bez użycia rąk. Może kontrolować pracę inteligentnych urządzeń domowych – odtwarzać muzykę, ustawiać alarmy, wyłączniki, termostaty, bramy garażowe i zraszacze, a nawet czytać wiadomości. To tylko parę pozycji z długiej listy możliwości. Nie ma wątpliwości, że może być bardzo przydatne. Można go kupić na Amazon.

Uniwersalny głośnik na bluetooth

4 Uchwyt na tablet

Już nie trzeba trzymać tabletu przez kilka godzin podczas oglądania Netflix. Ten gadżet jest w pełni regulowany, łatwy w konfiguracji, przenośny i oszczędny. Nie jest gadżetem ściśle technicznym, ale za to niezwykle przydatnym. Ponownie, można go kupić przez Amazon.

Prawdziwa wygoda

5 Croc-Pot Slow Cooker – uniwersalne naczynie do gotowania

Gotowanie może być świetną zabawą, może wręcz cieszyć, ale tylko do momentu dopóki nie zobaczymy sterty naczyń czekających na zmywanie. I tu może nam pomóc Croc-Pot Slow Cooker, który minimalizuje liczbę sprzętu do gotowania niezbędnego do przygotowania naszych ulubionych dań. Nie trzeba się przemieszczać, szukać po szafkach rożnych naczyń. To urządzenie pozwala na przygotowanie wielu potraw. Jest idealne do przygotowania chili, gulaszu i innych ciepłych dań. Oszczędza wasz czas, likwiduje niepotrzebną krzątaninę i sprawia, że cały proces jest mniej skomplikowany. Urządzenie może być uruchamiane za pomocą aplikacji, tak więc można rozpocząć gotowanie stojąc w korku, czy w ogóle będąc czasowo poza domem. Istnieje wiele modeli tego urządzenia. Można je nabyć na Amazon.

Gotowy na pyszne potrawy

6 Podgrzewane wkładki do butów

Koniec z zziębniętymi stopami! Podgrzewane wkładki do butów są w różnych rozmiarach, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Mogą ogrzewać bez używania zewnętrznych baterii czy przewodów i mogą być wielokrotnie ładowane. Jest też możliwe ustawienie preferowanej temperatury za pomocą bezprzewodowego pilota. Jest dużo modeli do wyboru. Oferuje je ThermaCELL 

Ciepłe stopy, niezależnie od pogody

7 SmartWatch

Odkąd smartwatche zostały wprowadzone na rynek, cieszą się coraz większą popularnością. To zupełnie zrozumiałe jeśli popatrzymy jak bardzo stały się nam pomocne w organizowaniu codziennego życia i zwiększaniu naszej aktywności. Niektóre z nich mogą mierzyć ciśnienie, jakość snu, wykonywać połączenie i wysyłać SMS-y z dowolnego miejsca. Są pomocne w nagłych przypadkach.

Gubią się znacznie rzadziej niż smarftfony, są z nami gdziekolwiek jesteśmy. Jest wiele dostępnych modeli, które odpowiadają naszym zróżnicowanym potrzebom. Zakupy można realizować na stronie internetowej Best Buy.

Ładny i praktyczny

8 Odkurzacz – robot

Technologia działa cuda i mamy już odkurzacz-robot, który pracuje samodzielnie bez asysty człowieka. Dociera do najbardziej niedostępnych miejsc – sprząta jak wykwalifikowany personel. Można również sterować nim za pomocą aplikacji. Zatrzymuje się o krok od Ciebie, jeśli znajdujesz się na linii jego działania. Osobiście jestem właścicielem takiego robota Roomba i jestem z niego bardzo zadowolony. Poczytacie o tych urządzeniach na stronie internetowej IRobot.

Sprzątanie jest najprzyjemniejsze, gdy wykonuje je… robot.

9 Fall – Detection Rugs – dywaniki i podłogi wykrywające upadek z wózka 

Prawdopodobnie jeden z najbardziej interesujących wynalazków dla wózkowiczów. Te powierzchnie są wyposażone w czujniki ruchu. Oznacza to, że jeśli ktokolwiek spadnie z wózka na podłogę, natychmiast to wykryją, a nawet mogą wezwać pomoc. Są idealne jeśli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa. Są produkowane w estetycznych wzorach i kolorach. Tak więc wysoka użyteczność i niezły wygląd. Możesz się dowidzieć więcej na stronie internetowej producenta Future Shape.

10 Blumil 

         Wyjątkowy dywanik

Ostatni z pomysłów (ale nie najgorszy) to pojazd Blumil,  napędzany elektrycznie, lekki i funkcjonalny. Został stworzony w celu poprawy jakości życia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Umożliwia bezproblemowe poruszanie się po różnych nawierzchniach, co oznacza, iż spełnia swoje zadanie! Blumil zmienił moje życie – oznacza wolność. Dzięki niemu mogę podróżować bez ograniczeń i poznawać świat.

Blumil przed hotelem
Tak wygląda naprawdę zadowolony posiadacz Blumila

Są cztery modele Blumil, każdy unikalny w swoim rodzaju, dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wszystkie z nich sprawdzają się zarówno na spacerze w lesie jak i w mieście. Segway I2 i X2 radzą sobie w jeździe po śniegu ja i po plaży. Aby wybrać swój idealny Blumil wystarczy odwiedzić nasz sklep i poznać nieograniczone możliwości tego pojazdu.

10 gadżetów to tylko kropla w morzu różnych wynalazków technicznych. Rynek ten stale rośnie i przyszłym roku moja lista będzie z pewnością dłuższa i zapewne bardziej zaskakująca.

Przede wszystkim życzę wam Wesołych świąt – radość to najlepszy prezent jaki możemy dać sobie nawzajem.