Zwiedzając Dublin – Irlandia

Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi ci do głowy kiedy słyszysz o Irlandii? Dobre piwo, Dublin, liście koniczyny, puby, Święty Patryk – te wszystkie myśli przelatywały mi przez głowę, ale nadrzędna była dobra zabawa! Odwiedziłem Dublin w sierpniu 2004 roku a wyjazd ten był naprawdę udany. To było trochę relaksu, dużo zabawy i zwiedzanie! Informacje o tym co warto tam zobaczyć znajdziesz poniżej.

 

Podekscytowany, ale też trochę niespokojny wsiadłem do samolotu Ryanair. Linie są tanie, ale przelot okazał się w porządku.

Nie miałem w Dublinie zbyt wiele czasu – był to pobyt weekendowy, na pewno nie poznałem wszystkiego co Dublin ma do zaoferowania, ale naprawdę świetnie spędziłem tam czas.

Boarding Ryanair flight

Co udało mi się zwiedzić w Dublinie

Zwiedzanie miasta w Hop-on Hop-off autobusie

Jedną z najfajniejszych rzeczy w Dublinie jest możliwość zwiedzania miasta w Hop-on Hop-off autobusach. Jest to świetne rozwiązanie jeśli masz mało czasu a chcesz dużo zwiedzić. Autobusy są dostępne na każdym kroku. Mały problem, który się pojawia to dostanie się na górny pokład autobusu, skąd widok jest najlepszy. Jeśli nie znajdziesz kogoś kto ci pomoże musisz oglądać Dublin z niższego poziomu. Generalnie rzec z ujmując, ludzie w Irlandii są bardzo pomocni i przyjaźni można więc liczyć na ich wsparcie.

Sightseeing Dublin on a hop-on, hop-off bus

Zwiedzanie fabryki Guinnessa

Jest to bardzo interesujące miejsce dla miłośników piwa. Ale nawet jeśli nie przepadasz za piwem warto wiedzieć, że Guinness jest jedną z najbardziej znanych marek piwa na świecie a informacje związane z cyklem produkcji piwa mogą się okazać bardziej intersujące niż przypuszczasz. Produkcja piwa opiera się na czterech elementach : wodzie, jęczmieniu, chmielu i drożdżach. Jednym z najprzyjemniejszych wspomnień z Dublina było picie piwa na najwyższym piętrze siedziby Guinnessa. Siedziba jest tak olbrzymia, że możesz spędzić cały dzień na zwiedzaniu jej.

W fabryce piwa Guiness

Relaks w kampusie uczelni Trinity Collage

Kampus położny jest w samym sercu miasta i szczyci się długoletnia historią. Jak się okazuje stanowi on cześć Uniwersytetu Cambridge w Anglii. poszliśmy tam, aby odpocząć. Można się wspaniale zrelaksować w otoczeniu zieleni i pięknej architektury.

Relaks w ogrodach Trinity College

Zabawa w Temple Bar

Ta rozrywkowa dzielnica miasta pełna jest niesamowitych miejsc gdzie można zjeść, wypić, odpocząć lub potańczyć. Życie nocne tam kwitnie bez przerwy. Odwiedziłem to miejsce z moimi przyjaciółmi i spędziliśmy tam niezapomniane chwile.

Zabawa w Dublinie

Dostępność

Hotele

Nie ma problemu z dostępnością przystosowanych hoteli. Jest ich znaczny wybór, w różnych cenach. Drzwi do łazienek są szerokie, windy znajdują się w dobrym stanie a podjazdy są płaskie.

Atrakcje

Większość atrakcji jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Wyjątek stanowią wspomniane przeze mnie autobusy Hop-on Hop-out gdzie mogą pojawić się problemy z dostaniem się na górny pokład, skąd są wspaniałe widoki na miasto.

Restauracje i sklepy

W restauracjach i sklepach w większości nie ma progów co ułatwia dostęp. Podjazdy są standardem. Toalety znajdują się nie wyżej niż na pierwszym piętrze. Tak więc, nie można nic zarzucić miastu jeśli chodzi o dostępność.

Chodniki

Nie ma zbyt wielu dziur i krawężników, ale należy być ostrożnym jeśli planuje się zwiedzanie Trinity Collage. Mogą pojawić się problemy, mnie na szczęście udało się ich uniknąć.

W sumie weekendowy wypad do Dublina był niesamowicie intersujący. Miasto obfituje w bogatą historię, jest pełne wspaniałych ludzi, dobrego piwa co daje niepowtarzalną atmosferę. Zważywszy na tanie bilety lotnicze jest to jeden z ciekawszych kierunków w Europie. Chociaż spędziłem tam tylko weekend byłem pod wrażeniem swobodnej atmosfery jak i dostępności Dublina. Przyznaję miastu wysoką ocenę.