Nurkowanie w słońcu Florydy – część I

Nurkowanie w słońcu Florydy to jedna z najwspanialszych przygód jakie miałem okazję przeżyć. Wszystko rozpoczęło się od podjęcia decyzji o wyjeździe do USA i chęci zaplanowania jakiejś niezapomnianej trasy na letni wyjazd. Floryda stała się naturalnym wyborem, jako miejsce w którym nie można narzekać na nudę, pełne słońca i różnorodnych rozrywek. Mieliśmy trzy tygodnie na spędzenie wakacji w tym pełnym słońca miejscu i na poznanie wszystkiego, co to miejsce ma do zaoferowania. Misja Floryda została rozpoczęta! Opiszę wszystko co udało nam się zobaczyć.

 

Miejsca, które trzeba odwiedzić

Fort Myers

Miasto palm, jak często jest nazywane Fort Myers było pierwszym przystankiem na naszej trasie. Tam zaczęła się nasza przygoda i dlatego miasto to zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Fort Myers słynie ze wspaniałych plaż i licznych centrów handlowych, ale może się również poszczycić wspaniałą historią.

Swoje letnie domy mieli tu Thomas Edison i Henry Ford, co czyni to miasto jeszcze bardziej interesującym. Jeśli szukasz wrażeń na pewno znajdziesz je w Fort Myers.

Poniżej propozycje spędzenia czasu:

Ciesz się słońcem na plażach Fort Myers

Plaże to jedna z największych atrakcji jakie oferuje Fort Myers. Są piaszczyste, pełne atrakcji i absolutnie piękne. To wymarzone miejsce jeśli kochasz morze i lubisz relaksować się nad wodą.

Ciesząc się widokiem oceanu

Odwiedź Lakes Regional Park

Fort Myers znane jest nie tylko z pięknych plaż lecz również z jezior. W parku znajdują się dwa urokliwe jeziora i świetne stoły piknikowe. Jest to wspaniałe miejsce na relaks. Tu można wspaniale odpocząć i naładować baterie do dalszego działania. Z mojej strony pełna akceptacja!

Nad brzegiem jeziora

Poznaj lokalna historię

Muzeum Południowej Florydy i zimowa posiadłość Forda to dwie pozycje, które mogą cię zaciekawić jeśli lubisz historię.

Przejedź przez Bulwar Mc Gregor

Ten ciągnący się przez 23,5 kilometrów bulwar jest otoczony rzędami wysokich palm. Jest to niesamowity widok i naprawdę warto to zobaczyć – robi niezwykłe wrażenie!

Typowy dla Florydy bulwar z rzędami palm

St. Augustin

Jest to najstarsze miasto kontynentalnych Stanów Zjednoczonych pochodzące z 1565 roku. Co ciekawe, miasto zostało założone przez hiszpańskich osadników i było hiszpańską stolicą Florydy przez ponad 200 lat. Lata największej chwały już przeminęły, ale miejsce jest warte obejrzenia.

Biorąc pod uwagę jak wielkie są Stany Zjednoczone dobrze jest wiedzieć jak wyglądały początki ich historii. Odwiedźcie to miejsce jeśli będziecie na Florydzie.

Co zwiedzać:

St. Augustin to miasto , które epatuje historią. Duch dawnych czasów unosi się tu w powietrzu i obleka każdy budynek jak kurz. Warto tu zobaczyć hiszpańskie Muzeum Szpitali Wojskowych, Firmę St. Augustine Distillery, greckie sanktuarium St. Photios Greek Shrine czy Dom Pena Peck.

Sarasota

Po zwiedzeniu miasto na długo pozostaje w pamięci. Posiada niezwykły urok i na pewno odwiedzę je ponownie jeśli będę na Florydzie.

Co warto zobaczyć:

Unconditional Surrender Installation

To seria rzeźb, których inspirację stanowiły autentyczne fotografie. Zdjęcie, o którym mówimy zostało zrobione przez Wiktora Jorgensena i pokazuje mężczyznę i kobietę całujących się na ulicy Nowego Jorku. Wyglądałoby to na zupełnie normalną sytuację, gdyby nie fakt, iż są to dwie zupełnie obce dla siebie osoby. Żołnierz amerykańskiej marynarki wojennej całuje namiętnie nieznaną mu, spotkaną przypadkowo na ulicy dziewczynę w stroju pielęgniarki. Radość i uniesienie spowodowane są zwycięstwem, które odniosły Stany nad Japonią. To zdjęcie obiegło chyba cały świat i stało się symbolem zakończenia straszliwej wojny, dlatego tak bardzo interesująca jest ta rzeźba! To jedna z najfajniejszych rzeczy jakie widziałem na Florydzie.

Rzeźba na podstawie słynnej nowojorskiej fotografii

Odwiedź ogrody botaniczne Marie Selby

Ogrody są wyjątkowe ponieważ pełno w nich storczyków i roślin bromeliowatych (ananasowate, jednoliścienne rośliny występujące w Ameryce Północnej i Południowej). To jedyny taki ogród na świecie, więc jeżeli interesuje cię to co unikalne – ta wizyta sprawi ci radość.

Dostępność na Florydzie

Hotele

Jeśli chodzi o dostępność trzeba powiedzieć, iż jest ona wspaniała. Hotele przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych można znaleźć praktycznie we wszystkich przedziałach cenowych. Windy i podjazdy są standardem, a dodatkowo ludzie są bardzo pomocni. Pokoje są dostosowane do potrzeb zgodnie z informacjami zawartymi na ulotkach ,a nawigacja wewnątrz hoteli jest tak prosta i intuicyjna jak to tylko możliwe. Floryda wie na czym polega przystosowanie – widać to na każdym kroku.

Sklepy i restauracje

Obecność wind, ramp oraz niskich progów jest na Florydzie oczywista. Dostęp do różnych lokalizacji jest więc łatwy.

Chodniki

Byłem pod wrażeniem jak wspaniałe są tam chodniki – mają równa powierzchnię , po której łatwo się poruszać wózkiem. Amerykanie świetne wiedzą co znaczy pojęcie „dostępny”.

Atrakcje turystyczne

Dostęp do wszystkich atrakcji jest absolutnie możliwy dla osób poruszających się na wózkach. Mogłem więc cieszyć się wszystkim co Floryda miała do zaoferowania.

 

Podsumowując: Nuda i Floryda nigdy nie idą w parze. Możesz tu spędzać tygodnie i zawsze znajdziesz coś interesującego. Zanurzanie się w słońcu Florydy to najłatwiejsza rzecz na świecie, ale Floryda ma więcej do zaoferowania niż słoneczne kąpiele i piaszczyste plaże. Jest to miejsce gdzie wszystko jest możliwe i gdzie różnorodność stanowi naturalną przyprawę życia. Nie żałuję żadnej sekundy tam spędzonej i chciałabym jeszcze raz się tam znaleźć. Floryda nie może się nie podobać!