Floryda-część II

 

Wakacje na słonecznej Florydzie to jak pobyt w raju i chętnie powtórzyłbym wszystko jeszcze raz. Ten słoneczny stan to nie tylko pełne słońca piaszczyste plaże Miami, Disneyland czy luksusowe ośrodki ale również historie zapierając dech w piersiach, na które niespodziewanie się natknęliśmy. Floryda posiada wiele odsłon, wręcz nie sposób je wszystkie opisać. Jeśli raz się tu wybierzesz będziesz chciał zawsze wracać. Co zwiedzać, czego doświadczyć, jak jest dostępność obiektów – wszystkie informacje poniżej.

 

Daytona Beach

Daytona Beach to piękne miasto słynące ze wspaniałych plaż oraz wyścigów samochodowych – dwóch rzeczy, które uwielbiam. Jest to miasto oferujące rozrywkę, gdzie nie sposób się nudzić.

Co warto zobaczyć, jak spędzać czas

Ciesz się słońcem na plaży

Daytona Beach może poszczycić się wspaniałymi piaszczystymi plażami ciągnącymi się 23 mile! To już jest super, w dodatku po niektórych odcinkach plaż można poruszać się samochodem. Tak, to niesamowite, szczególnie ważne jeśli podróżujesz i samochód staje się jakby twoim drugim domem.

Jadąc wzdłuż wybrzeża możesz zatrzymywać się w uroczych kawiarniach i barach, których na trasach nie brakuje. Wieczorami zaś można posłuchać muzyki na żywo w Dayton Beach Bandshell. Widok wieczornego nieba w odcieniach pomarańczy i czerwieni jaki roztacza się z tego uroczego amfiteatru jest absolutnie niepowtarzalny.

Wyścigi samochodowe w „Daytona International Speedway”

Musicie wiedzieć, że kocham samochody i mam bzika na punkcie motoryzacji. Nic wie dziwnego, że musiałem zwiedzić Daytona International Speedway. Ten tor słynie z organizacji jednego z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów na świecie „Daytona 500”. Wyścig odbywa się w lutym, ja byłem na Florydzie w sierpniu, ale wizyta w muzeum i fakt, że mogłem ten tor wyścigowy zobaczyć było i tak wspaniałym doświadczeniem. Jeśli i ty kochasz samochody wiesz jakie to emocje!

Słynny tor wyścigowy

Orlando

Ponieważ Orlando to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie myślę, że nie trzeba go zbyt długo reklamować. Orlando słynie z licznych parków rozrywek i jest to doskonałe miejsce do zwiedzania zarówno dla ludzi młodych jak i starszych. Oferta jest bogata: Walt Disney World Resort, Universal Studios i Sea World. Bez względu na wiek każdy znajdzie tu coś dla siebie, nikomu nie grozi nuda.

Co warto zwiedzać

Wizyta w Universal Studios na Florydzie

Jest to szósty z najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w USA. Każdego roku przewija się tu prawie 9 milionów turystów z całego świata żądnych rozrywki. Park koncentruje się na przemyśle filmowym i telewizyjnym i oferuje zwiedzającym mnóstwo atrakcji. Ponieważ świat Disneya nie był dla nas najlepszą rozrywka skoncentrowaliśmy się na zwiedzaniu Universal Studios, co okazało się wspaniałym wyborem. Rozrywek jest mnóstwo, ludzi również. Jeśli jesteście fanami filmu i telewizji i jednocześnie jesteście w stanie zaakceptować tłumy turystów –  dobra zabawa was nie ominie.

Wejście do Universal Studios
Szczęki!

Podziwianie podwodnego życia w Sea World

Sea World Orlando to niesamowite miejsce gdzie możecie obejrzeć życie jakie toczy się w podwodnych głębinach i poznać różnorodność wodnej fauny i flory naszej planety. Było coś porywającego w oglądaniu życia orki największego ssaka z rodziny delfinów. Polecam.

Niesamowite orki!

Tampa

Jest miastem położonym na zachodnim wybrzeżu Florydy, nieco zdominowanym przez znane miasta jak Orlando czy Miami, lecz wartym przedstawienia. Odwiedziłem Tampa i zachwyciłem się jego urocza atmosferą. Miasto jest często zachmurzone ze względu na fakt, iż położone jest nad wodą.

Szczególnie nocą wygląda bardzo pięknie, odnajdziesz tu spokój po wizycie w tak dużym i gwarnym mieście jak Orlando.

Co warto zwiedzić

Doświadczyć emocji z Sheikra

Sheikra to nazwa roller coaster w parku rozrywki Bush Garden Tampa Bay. To było zdecydowanie jedno z moich najfajniejszych doświadczeń na Florydzie. Nietrudno o dreszcz emocji , gdyż Sheikra pędzi z prędkością do 110 km na godzinę. Bez dwóch zdań, to jedna z najbardziej ekscytujących i pamiętnych rzeczy jakie robiłem na Florydzie.

Adrenalina gwarantowana!

Dostępność na Florydzie

Hotele

Przystosowane hotele można znaleźć we wszystkich przedziałach cenowych. Pochylnie i windy są absolutną normą, ponadto ludzie są bardzo pomocni. Pokoje są przystosowane do potrzeb ludzi poruszających się na wózkach. Nawigacja wewnątrz jest prosta i intuicyjna. Warunki są dokładnie takie jak reklamowane na ulotkach. Floryda świetnie wie co oznacza termin dostępność!

Sklepy i restauracje

Wszędzie są windy, pochylnie i niskie progi, więc dostęp do sklepów i restauracji nie jest problemem.

Chodniki

Byłem pod wrażeniem chodników na Florydzie. Są bardzo równe i mój wózek mógł poruszać się bez wysiłku.

Atrakcje turystyczne

Wszystkie atrakcje turystyczne są dostępne. Tak więc mogłem korzystać ze wszystkiego co Floryda ma do zaoferowania turystom.

Floryda ma znacznie więcej do zaoferowania niż możemy zobaczyć przeglądając turystyczne foldery. To nie tylko słońce i plaże – jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i pięknych widoków, którymi można się zachwycać. To dynamiczne miejsce pełne przyjaznych ludzi z bogatą ofertą i co najważniejsze dostępne dla osób poruszających się na wózkach.