Floryda – część III

 

Wygrzewanie się w słońcu Florydy to niezapomniana przyjemność, ale Floryda to nie tylko relaks, lecz także przygody. Jeśli na dodatek szukasz miejsca gdzie przez okrągły rok jest lato, to Floryda jest tym miejscem docelowym. Ja odwiedziłem Florydę we wrześniu i jak wiecie z poprzednich części poświęconych Florydzie (część I i II) spędziłem tam 3 tygodnie, a i tak nie byłem w stanie poznać wszystkiego, co to miejsce ma do zaoferowania.

A zatem, po raz kolejny przestawię moje dalsze wrażenia przywiezione z Florydy, aby pokazać jej atrakcje, kolory i oczywiście isać o dostępności.

 

Co zwiedzać

Odwiedź Kennedy Space Center

Miejsce to położone niemalże rzut kamieniem od Orlando jest zdecydowanie jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na Florydzie. Stąd od końca lat 60-tych startowały w przestrzeń kosmiczną rakiety. Miejsce nazywane jest często „bramą do przestrzeni kosmicznej”.

To miejsce naprawdę zrobiło na mnie wrażenie

Możliwość poznania historii dokonań kosmicznych oraz obejrzenia na własne oczy tych wszystkich rakiet była jedną z najciekawszych rzeczy jakie przeżyłem na Florydzie. Byłem bardzo pod wrażeniem tej futurystycznej wycieczki!

Centrum Kosmiczne

Poczuj smak zabawy na plaży w West Palm Beach

West Palm Beach jest jednym z głównych miast na południowej Florydzie. Piękne plaże i widoki, bogate życie nocne, wspaniałe koktajle to przepis na dobra zabawę. Miejsce, które idealnie nadawałoby się do nakręcenia kolejnego filmu muzycznego.

Czasem nawet nad rajską plażą zbierają się chmury

Oddychaj pięknem Key West

Key West to nazwa zarówno miasta jak i wyspy położone jest jedynie 140 km od Kuby. Miejsce obfituje w przepiękne widoki. Blisko Key West, w archipelagu Florida Keys miałem okazję zobaczyć niezwykły most Seven Mile Bridge. W czasie kiedy był budowany należał do najdłuższych mostów. Właściwie są tam dwa mosty – jeden dla samochodów a drugi dla pieszych i rowerzystów. Na moście jest wspaniała informacja – drogowskazy i tablice pokazują dokładnie gdzie się znajdujesz co bardzo ułatwia poruszanie się. Key West to taki mały raj na Florydzie. Bogata oferta dotycząc spędzania czasu powoduje, że nie można się tu nudzić.

Ten most robi wrażenie
Widok na jedną z plaż

Zaprzyjaźnij się z krokodylami w Everglades National Park

Everglades National Park jest jednym z parków narodowych w USA utworzonym w celu ochrony terenów podmokłych i lasów Południowej Florydy. Pak daje schronienie wielu zagrożonym gatunkom, w tym krokodylom. Stąd często Floryda nazywana jest stanem krokodyli. Byłem bardzo podekscytowany i chciałem zobaczyć jak te zwierzęta, urodzeni mordercy, żyją. Miejsce dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Krokodyl w parku narodowym

Mała uwaga: Drogi w parku są straszne. Cóż zrobić; miejsce to należy do natury a nie do ludzi.

Wspaniała zieleń Florydy!

Żałuję, iż nie zdołałem skorzystać z AirBoat Swamp Tour . Słyszałem, iż jest to wspaniałe przeżycie, niestety zabrakło czasu, może następnym razem?

Odkryj Miami

Nie mogę na mojej liście pominąć Miami, chociaż nie leży na Florydzie. Uwielbiam te wieżowce pnące się do nieba i plaże, ale nic nie może się równać z Key West, gdzie można podziwiać wspaniałe domy należące do bogatych ludzi. Patrząc na te domy jak z teledysków  można sobie wyobrażać jak żyją ich mieszkańcy. Natknąłem się również na Małą Havanę – piękną kubańską dzielnicę. Jest to miejsce tętniące energią, piękne i pełne kolorów. Warto je zobaczyć jeśli jesteś w Miami.

Czy to już pałac, czy jeszcze dom?

Dostępność na Florydzie

Hotele

Dostępność na Florydzie jest wspaniała Przystosowane hotele można znaleźć we wszystkich przedziałach cenowych. Pochylnie i windy są absolutną normą, ponadto ludzie są bardzo pomocni. Pokoje są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Nawigacja wewnątrz hoteli  jest prosta i intuicyjna. Warunki są dokładnie takie jak reklamowane na folderach dla turystów. Floryda świetnie wie co oznacza termin dostępność!

Sklepy i restauracje

Wszędzie są windy, pochylnie i niskie progi, więc dostęp do sklepów i restauracji nie jest problemem.

Chodniki

Byłem pod wrażeniem chodników na Florydzie. Są bardzo równe i mój wózek mógł poruszać się bez wysiłku.

Atrakcje turystyczne

Wszystkie atrakcje turystyczne są dostępne. Tak więc mogłem korzystać ze wszystkiego co Floryda ma do zaoferowania turystom.

W skrócie: Jeśli planujecie wycieczkę do USA, zdecydowanie zalecam, aby na liście podróży umieścić Florydę. Niektóry twierdzą, iż jest tam tak gorąco, iż to miejsce nadaje się jedynie na wakacyjny relaks. To jednak nieprawda, jest tam wiele miejsc o wartości historycznej godnych zwiedzania. Jak pisałem znajdziecie tam również miejsca doskonałe do relaksu i zachwycające widokami.

To dynamiczne miejsce pełne przyjaznych ludzi z bogatą ofertą i co najważniejsze dostępne dla osób poruszających się na wózkach.