50 odcieni Gran Canarii

 

Odkrywanie 50 odcieni Gran Canarii zaskoczyło mnie i było niezwykle fascynujące – miałem oczy szeroko otwarte ze zdumienia. Był luty i chciałem uciec od wszechobecnego zimna i śniegu. Wyspy Kanaryjskie wydawały się świetnym rozwiązaniem. W dodatku byłem już dwa lata wcześniej na innej wyspie – Fuertaventura i nie byłem wówczas rozczarowany. Czułem, że Gran Canaria czeka, abym ją odkrył. Plan był prosty: zamierzaliśmy wynająć samochód i zwiedzić jak najwięcej w przeciągu tygodniowego pobytu. Możecie mi wierzyć, Gran Canaria kryje wiele niespodzianek i wcale nie jest nudna! Za każdym razem kiedy sądziliśmy, że już obejrzeliśmy wszystko co jest do obejrzenia pojawiało się coś nowego zapierającego dech w piersiach. Przy temperaturze 18 stopni mogliśmy rozpocząć naszą przygodę nie myśląc o szalikach czy rękawiczkach. Czego jeszcze chcieć w środku zimy? Gran Canaria miała wiele do zaoferowania. Na ile jest dostępna, co warto tam zobaczyć – przeczytajcie…

Jak spędzać czas na Gran Canarii

  • Zwiedzanie wyspy samochodem

Wynajęcie samochodu jest na wyspie stosunkowo tanie, polecam wszystkim. Na wyspie są wspaniałe autostrady, co znacznie ułatwia zwiedzanie. Wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, co sprawia, ze jest niezwykle interesująca – liczne kamienne wzgórza i pagórki o przedziwnych kolorach robią bajkowe, nieziemskie wręcz wrażenie. Wystarczało zatrzymać samochód i chłonąć to piękno! Poruszanie się po takim skalistym terenie byłoby raczej trudne, ale wszystkie te cuda można zobaczyć podróżując samochodem. Coś za coś!

Skały, skały, wszędzie skały… 🙂
  • Opalanie się na plaży

Playa de Ingles słynie z szerokich, ciągnących się kilometrami plaż z pięknym białym piaskiem. To wspaniałe miejsce dla relaksu, którego można zażywać po podróżach samochodowych. Nawet w lutym plaża prezentuje się jak mały raj ze swoim sympatycznym, zawsze jakby wiosennym klimatem. Jeśli szukasz wakacyjnego wypoczynku – tu zawsze go znajdziesz.

Na wszystko pomoże… morze!
  • Zanurz się w lokalnej historii

Najstarsze osady powstały na Gran Canarii około 500 roku przed nasza erą. Zostały one zbudowane prze rdzenne grupy etniczne. W XV wieku wyspa została przejęta przez Hiszpanów i od tej pory stała się uczestnikiem historii Hiszpanii. Krzysztof Kolumb zatrzymał się tutaj przed pierwszą podróżą do Ameryki. Czas wielkich odkrywców już minął, ale wspomnienie o ich przygodach i dokonaniach kreują historię wyspy i wciąż są aktualne. Liczne kościoły i świątynie przekładają się na różnorodność miejsc, które można zwiedzać na wyspie. Będąc na Gran Canarii jesteś blisko historii o morskich podróżach i podbojach – warto ją bliżej poznać. Możesz być zaskoczony rezultatami!

  • Zwiedź Las Palmas

Założone przez Hiszpanów w 1478 roku Las Palmas posiada długą i burzliwą historię: jak choćby fakt, że zakotwiczona tam flota Kolumba i Franciszka Drake próbowały splądrować miasto.

Las Palmas posiada piękne plaże i liczne parki. Miasto jest warte odwiedzenia.

 

  • Zrelaksuj się w malowniczym Puerto de Mogan

Puerto de Mogan to jedno z piękniejszych miejsc na Gran Canarii. Jest to mała, urokliwa wioska rybacka pełna prostoty i spokoju. Morze i niebo przybierają tam wszystkie odcienie błękitu. Warto to miejsce odwiedzić.

Dostępność na Gran Canarii

Hotele

Nie jest trudno o przystosowany hotel, chociaż przedział cenowy nie jest zbyt szeroki. Pochylnie i windy są ogólnie rzecz biorąc w dobrym stanie. Sytuacja nie jest idealna, ale trochę ponad przeciętna, wiec nie jest źle.

Chodniki

Są naprawdę dobre, nie maja zbyt wielu nierówności a więc poruszanie się po nich na wózkach nie jest trudne.

Sklepy i restauracje

Sklepy i restauracje są dość dostępne. Wyspa jest odwiedzana przez rzesze turystów wiec właściciele tych obiektów starają się , aby warunki były dogodne dla osób poruszających się na wózkach. Jak zawsze mogą się zdarzyć odstępstwa od reguły, na szczęście nieliczne.

Atrakcje turystyczne

Generalnie są dostępne. Jak zwykle mogą się zdarzyć wyjątki. Jak zwykle zalecam czujność!

W skrócie: Gran Canaria to wspaniała wyspa do odwiedzenia praktyczni przez okrągły rok. Łagodny jakby wiosenny klimat, niezbyt wysokie temperatury w miesiącach poza letnimi decydują o atrakcyjności tej wyspy. Miejsce ciekawe, różnorodne. Na pewno nie będziecie się nudzić. Piękne plaże, parki, przyroda i powulkaniczne skały tworzą ciekawą i różnorodną mozaikę. Warto to wszystko zobaczyć.