Relaksujace spa – weekend na wsi

 

Dawniej moje wypady za miasto ograniczały się do odkrywania tego co znajdowało się w bliskiej odległości hotelu. Wypady na odległość większą niż przysłowiowy rzut kamieniem były niemożliwe, mój stary wózek nie nadawał się na dalsze wycieczki. Podczas gdy moi przyjaciele mogli cieszyć się zwiedzając okolicę, ja mogłem jedynie oglądać widoki przez okno hotelowe. Na szczęście wszystko uległo zmianie w momencie kiedy stałem się właścicielem Blumil. W przeciwieństwie do tradycyjnych wózków Blumil jest bardzo lekki i łatwy w nawigacji nawet w trudnym terenie.

Tak właśnie smakuje wolność – mogę iść gdzie chce i robić co chcę! Teraz to moi przyjaciele muszą się starać za mną nadążyć – mój Blumil jest szybszy niż to sobie możecie wyobrazić. Czy to nie brzmi obiecująco i nie zapowiada się świetnie jeśli chodzi o wypad za miasto? Absolutnie tak! Tak więc spakowałem się i podążyłem do „Herbarium”. Co to za miejsce? To hotel i centrum spa usytuowane w miejscowości Chomiąża Szlachecka w Polsce. Nie za daleko, ale i nie za blisko mojej kochanej Warszawy – idealne miejsce na weekendowy wypad.

Poznajmy szczegóły.

 

Hotel „Herbarium”

Wyobraźmy sobie taką sytuację – jesteśmy nad jeziorem, a wokoło nas roztacza się widok na wspaniały XIX wieczny park. Brzmi wspaniale, prawda ? To co hotel oferuje, to połączenie starego dworu z nowoczesnym wyposażeniem. Zioła są wszechobecne w hotelowym ogrodzie i aromatyczny zapach unosi się w całym hotelu. Na pierwszy rzut oka hotel wygląda na dostępny. Historyczne budynki bywają często niedostępne, ale „Herbarium” stanowi wyjątek. Zachowano tu charakter starego dworu jednocześnie zapewniając jego dostępność. Kompleks hotelowy obejmuje również spa, więc jest to naprawdę wspaniałe miejsce zarówno dla ciała jak i dla umysłu.

Widok na hotel Herbarium z zewnątrz
Hotel tonący w słońcu

Jak spędzać czas

  • Odpocznij od hałasów współczesnego świata

Bardzo łatwo zagubić się w zgiełku i pośpiechu współczesnego świata. Uwikłani w codzienną rutynę – rozmowy telefoniczne, spotkania, pracę jesteśmy podatni na wypalenie. Dlatego od czasu do czasu lubię się zatrzymać i pozwolić sobie cieszyć się chwilą. „Herbarium” to jak najbardziej umożliwia.

Blumil przed hotelem Herbarium
Ruszam na spacer po okolicy

Spacerowałem po ogromnym parku ciesząc się piękną pogodą i wdychając świeże powietrze i czułem jak pozbywam się stresu. To magiczne, jak natura potrafi ukoić nasze nerwy i naładować akumulatory.

Blumil i Coco w okolicach hotelu Herbarium
Coco była naprawdę zachwycona

Mój pies asystujący – Coco była tam ze mną i myślę, że tak samo jak ja polubiła to miejsce. Otwarte przestrzenie pełne zieleni maja w sobie coś kojącego. Bawiłem się długo z Coco i mieliśmy z tego wiele frajdy. Weekendowe wypady na wieś są super!

  • Spędzaj czas nad jeziorem

Piękne Chomiąskie jezioro otoczone zielenią to wspaniały widok. Spędziłem wiele czasu rozkoszując się pięknem tego krajobrazu. Zdecydowanie polecam.

Blumil nad jeziorem w parku
Ciesząc się pięknem natury
  • Skorzystaj z usług spa

Kto nie lubi korzystać ze SPA? W hotelu jest r centrum SPA więc postanowiłem skorzystać z zabiegów. Głównym tematem centrum spa są oczywiście zioła, aromatyczny zapach towarzyszył nam na każdym kroku. Wewnątrz hotelu znajduje się basen z widokiem na jezioro więc możesz je podziwiać bez wychodzenia na zewnątrz.

Basen w hotelu Herbarium
Relaks w basenie

Dostępne są sauna parowa, sauna fińska i jacuzzi, jak również liczne zabiegi kosmetyczne i odnowy biologicznej. Po tym weekendzie czułem się jak nowo narodzony. Od czasu do czasu taki weekend to wszystko czego potrzebujesz do odnowy i regeneracji sił!

Powrót z hotelowego basenu
Pełna regeneracja!

Dostępność w kompleksie Herbarium Hotel&Spa

Hotel

Hotel jest cudownie dostępny. Patrząc na jego historyczną fasadę miałem poważne wątpliwości, ale jak to się mówi nie należy osądzać książki po okładce. Właścicielowi udało się zachować zabytkowy charakter tego miejsca i jednocześnie zapewnić dostępność. W całym obiekcie łatwo było znaleźć windy, ale były one sprytnie usytuowane tak, aby nie psuć staroświeckiego klimatu tego miejsca. Są oczywiście windy do basenu i spa, tak że mogłem ze wszystkiego skorzystać.

Nawierzchnie

Nawierzchnie są niestety dalekie od doskonałości. Wyboiste i nierówne nie ułatwiają spacerów. Na szczęście mój Blumil nie boi się takich wyzwań i porusza się niemalże bez żadnych problemów, ale tradycyjne wózki nie poradzą sobie w tym terenie.

Zobacz poniżej na wideo jak ścigam się z Coco. Kto wygrał? Nie pamiętam!

Sklepy i restauracje

Podobnie jak sam hotel, sklepy i restauracje są jak najbardziej dostępne. Nie było miejsca, gdzie nie mógłbym się dostać. Windy i podjazdy są wszędzie.

Atrakcje turystyczne

Poza naturą nie ma tam specjalnie obiektów do zwiedzania. Możemy cieszyć się stara architekturą i faktem, iż obiekt pomimo wieku jest zaadoptowany na dostępny.

W sumie Herbarium to wspaniałe miejsce na weekendowy wypad. Kontakt z naturą to czasami wszystko czego potrzebujemy dla wypoczynku i relaksu. Zdecydowanie polecam takie wypady na wieś.