Gdzie można dobrze zjeść w Warszawie? Top 9 miejsc, które warto odwiedzić.

 

Stolica Polski nie jest może największą europejska metropolią, ale obfituje w liczne kawiarnie i restauracje, a większość z nich jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Ja często odwiedzam je na Blumil.

Gdziekolwiek się tu udasz czeka na ciebie raj kulinarny! Mieszkając od lat w Warszawie miałem okazję poznać wiele miejsc, gdzie można doskonale zjeść. Gotowanie to jedna z rzeczy, które mnie niezmiernie cieszą i pasjonują i jestem zdania, że w tym temacie dobrze jest od czasu do czasu coś zmieniać. Jak mówią: różnorodność jest przyprawą życia. W Warszawie jest wiele wspaniałych miejsc gastronomicznych, należy jednak dodać, że ich stopień dostępności jest jednak różny.

Odkąd posiadam Blumil – mój wózek terenowy, dostęp do wszystkich miejsc nie stanowi już problemu więc i poznawanie lokali gdzie można dobrze zjeść stało się łatwiejsze.

Pyszne dania
Co za pyszności

Poniżej możecie przeczytać, które miejsca warto odwiedzić – jest ich 9, to top czołówka!

Moja lista 9 najlepszych i dostępnych kawiarni i restauracji w Warszawie

  • La Cantina, przy ulicy Nowy Świat 64

La Cantina to mała restauracyjka, która serwuje dania kuchni śródziemnomorskiej, głównie inspiruje się kuchnia włoską. Personel jest bardzo przyjazny, menu bardzo smaczne i zróżnicowane. Dodatkowo, restauracja ma bardzo przytulne wnętrze. Można tam zamówić dania bezglutenowe. Nie jest to miejsce najlepsze na prezentowanej liście, ale godne polecenia.

Wnętrze restauracji LaCantina
Wnętrze LaCantina
  • Do Woli Bistro & Cafe, ulica Chłodna 2/18

Do Woli Bistro jest jednym z moich ulubionych miejsc. Ich specjalność to śniadania i kolacje, ale słyną przede wszystkim z zestawów śniadaniowych – ich omlety przejdą do legendy. Serwują jedzenie europejskie/polskie. Dostają ode mnie A+!

Bistro od środka
Wnętrze bistro
  • Sawa Bistro, ulica Grzybowska 5

Sawa Bistro serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej. Jednego dnia można dostać coś typowo polskiego, a następnego dnia przeniosą cię do słonecznej Italii lub Francji. Lubię tam chodzić szczególnie gdy wybieramy się coś zjeść większą grupą. W lokalu jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich. Personel jest nadzwyczaj przyjazny, czego można chcieć więcej?

Wnętrze Sawa Bistro
Piękna dekoracja na ścianie
  • Mąka i woda, przy ulicy Chmielnej 13

Typowe dania kuchni włoskiej serwowane w nowoczesny sposób – tak najkrócej opisałbym Mąkę i wodę. Każde danie w ich menu to prezent dla miłośników kuchni włoskiej (też nim jestem). Każde danie może cię zaskoczyć bo restauracja lubi smacznie eksperymentować. Podsumowując: musicie odwiedzić te restaurację.

Wnętrze restauracji Mąka i woda
Mąka i woda .. i kucharz
  • Cava, przy ulicy Nowy Świat 30

Cava to połączenie kawiarni i restauracji. Można tutaj zjeść śniadanie bądź kolację, ale specjalizują się głównie w kawie i słodkich smakołykach. Ich hasło reklamowe to „Cava – filiżanka przyjemności”. Przepadam za ich tortem bezowym – smakuje bosko! Kiedyś to było moje ulubione miejsce, ale niestety coś się zmieniło – personel – nie czuje się już tam tak komfortowo. Pomimo to zdecydowałem się umieścić ich na liście bo ciasto bezowe, które serwują jest niesamowite.

Wnętrze kawiarni CAVA
Wnętrze kawiarni CAVA

 

  • Spacca Napoli, ulica Świętokrzyska

Spacca Napoli to wspaniała włoska restauracja, której nazwa związana jest z bardzo szczególnym miejscem. Spacca Napoli jest historyczną częścią słynnego włoskiego miasta leżącego na południu – Neapolu. To miejsce gdzie powstała pierwsza pizza Margherita. Z czego zrobiona jest Margherita ? To bazylia, mozzarella i sos pomidorowy. Pamiętasz jak wygląda włoska flaga? To kolory: zielony, biały i czerwony! Restauracja jest fantastyczna, zachęcam do spróbowania serwowanych tu dań.

 

  • Labour Cafe & co-working, ulica Tamka 49

To idealne miejsce, aby pójść na kawę. Serwują tu kawę wysokiej jakości, a ich tajemnym skarbem są praliny. Mają ich wiele rodzajów i wszystkie są przepyszne! Jeśli jesteś fanem pralin musisz odwiedzić to miejsce.

Miejsce do coworkingu
Miejsce na słodką przeskąskę
  • Panna Kimchi, ulica Żelazna 58

Odwiedzając te restaurację utwierdziłem się w przekonaniu, że lubię koreańska kuchnię. Jedzenie w Panie Kimchi jest smaczne, restauracja ma wspaniałą atmosferę, a przede wszystkim ceny są bardzo przystępne! Prawdopodobnie jest to najtańsze miejsce na tej liście a pomimo to bardzo smaczne. Jedna uwaga: to miejsce nie nadaje się na długie posiedzenia, lokal jest zbyt mały. Niemniej lokal jest wart odwiedzenia.

Wejście do lokalu miss kimchi
Na krótki wypad – idealne!
  • U Szwejka, Plac Konstytucji 1

Wreszcie lokal U Szwejka! Większość pozycji w menu to dania kuchni włoskiej, ale niektóre pozycje jak sznycle, to typowe danie kuchni austriackiej czy polskiej. Sznycle to danie, które lubię w tej restauracji najbardziej. To jest ich specjalność i są naprawdę niewiarygodnie dobre. Serwowane porcje są duże, tak więc nikt nie wyjdzie z tej restauracji głodny. Wielkie „TAK” dla restauracji już chociażby za same sznycle!

Restauracja u szwejka
Stół obfitości

Drobne uwagi: Nie wszystkie z wymienionych powyżej lokali posiada dostępne toalety. Większość z nich ma i jeśli chodzi o dostępność jest ona na podobnym poziomie. Ogólnie rzecz biorąc sytuacja jest zadawalająca, oczywiście mogłaby być trochę lepsza. Wszystkie z lokali przeszłyby test dostępności, niektóre z wynikiem A+, niektóre z wynikiem B – czyli całkiem nieźle!

Warszawa jest miejscem rozwijającym się dynamicznie gdzie scena kulinarna ciągle się zmienia. Istnieje jeszcze wiele miejsc, których nie odkryłem, smaków, których nie próbowałem dlatego moja dotychczasowa lista może się w przyszłości zmienić. Niemniej jednak kawiarnia i restauracje, które wymieniłem to moje ulubione na ten moment. Wszystkie one maja dobrą atmosferę i przenoszą mnie do kulinarnego nieba. W większości przypadków dobra kuchnia idzie w parze z dostępnością tych lokali co nie zawsze jest tak oczywiste. Jeśli będziesz w Warszawie daj im szansę, jeśli nie – Warszawa i tak cię ugości. Miasto jest pełne niespodzianek, w szczególności tych kulinarnych!