W turystycznym raju – Tajlandia

Tajlandia, Tajlandia, Tajlandia… za każdym razem widzę rating miejsc turystycznych Tajlandii gdzieś w pierwszej dziesiątce. Przeceniana? Niedoceniana? To pytanie zadałem sobie w roku 2010 kiedy postanowiłem odwiedzić Tajlandię, chociaż nie miałem jeszcze Blumil. Co zastanę? Po tej wizycie z całą odpowiedzialnością mogę ją nazwać turystycznym rajem. Wspaniałe krajobrazy, tętniące życiem miasta, piaszczyste plaże – Tajlandia ma to wszystko! Od pierwszego momentu kiedy zobaczyłem tę wspaniałą, zróżnicowaną tajską mozaikę zakochałem się w tym miejscu!

Na każdym kroku są tu przyjaźni ludzie, a słowo dostępne ma tutaj swoje prawdziwe znaczenie i nie jest pustą obietnicą dla ludzi poruszających się na wózkach. Tą dostępnością mogłem się naprawdę cieszyć! Jakie są smaki i kolory Tajlandii, co można tam zobaczyć i co znaczy dostępność w tajskim biznesie hotelarskim – więcej na te tematy poniżej!

 

Co warto zobaczyć w Tajlandii

Bangkok

Bangkok to niezwykłe miasto, w którym przeszłość i przyszłość przenikają się podobnie jak Taipei. Wieżowce i stare świątynie współistnieją ze sobą tworząc niepowtarzalny miejski krajobraz.

Nocny widok na Bangkok
Nocny widok na Bangkok

Ponieważ jestem zarówno miłośnikiem przyrody jak i imprezowiczem czułem, że znalazłem się we właściwym miejscu. Dlaczego? Bangkok oferuje te dwa światy i po wspaniałej nocnej zabawie w klubie można zregenerować siły w spokojnym parku miejskim. Tak, impreza i relaks są tu jak najbardziej możliwe!

Blumil przy kanale
Relaks po imprezie

Wózkami elektrycznymi lub na Blumil dostaniesz się wszędzie. Poruszanie się na wózkach manualnych jest trudniejsze, ale również możliwe. Byłem pod wielkim wrażeniem jak przyjazne jest to miasto dla wózkowiczów. Jestem pozytywnie zaskoczony bo dostępność nie jest niestety standardem w większości miast na świecie.

Nocny widok na miasto
Wspaniałe miasta ożywają nocą

 

Co warto zobaczyć w Bangkoku?

  • Grand Palace

Wspaniały i złoty – to pierwsze słowa, które przychodzą na myśl kiedy chce opisać Grand Palace.

Został zbudowany w 18 wieku i jest to kompleks wielu wspaniałych budynków wraz z zachwycającą Szmaragdową Świątynią Buddy.

Przed Grand Palace
Grand Palace

Pałac bardzo mi się podobał, polecam każdemu aby go odwiedził. To piękny obiekt historii i kultury tajskiej. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to duży obiekt do zwiedzania wiec rekomendowany jest Blumil lub inny wózek elektryczny.

W świątyni, niestety bez Blumil
Odwiedzając świątynie

Jak spędzać czas w Bangkoku

  • Imprezy

Pełen życia i dynamiczny Bangkok jest idealny do imprezowania. Bary i kluby są wszędzie a miasto nigdy nie śpi. Co zaskakuje w Bangkoku? Amsterdam ma swoją ulicę czerwonych latarni, tutaj rozrywki tego typu oferowane są w wielu zakątkach miasta. W związku z tym imprezowanie budzi wątpliwości wśród wielu turystów, ale bez obaw – same kluby są bezpieczne i przyjemne. Większość klubów jest dostępna dla osób na wózkach.

Impreza w BKK
Zawsze jest dobry czas na imprezę w Bangkoku

Zawsze jest dobry czas na imprezę w Bangkoku

Hotele w Bangkoku

W Bangkoku zatrzymałem się w Lebua at State Tower – jest to luksusowy hotel, możecie go znać ze scen filmu Kac Vegas II, ponieważ niektóre sceny były tam kręcone. Jednak to co zachwycające w tym hotelu to bar usytuowany na dachu na 67 piętrze tego budynku. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto – to warto zobaczyć!

Dostępna łazienka
W pełni dostępna łazienka w hotelu

Ko Phi Phi

Czy są wśród was fani filmu „Plaża” z Leonardo DiCaprio? Jeśli tak, to nazwa Ko Phi Phi może brzmieć znajomo – tu gdzieś były kręcone sceny filmowe. Od tego filmowego debiutu plaża stała się bardzo popularna wśród turystów i nic dziwnego, gdyż jest zachwycająca.

na plaży ale bez Blumil
Plaża na Ko Phi Phi

 

Znalazłem zdjęcia zrobione na tej plaży. Niestety nie są w stanie oddać uroku plaży, wody i niesamowitej linii brzegowej.

Ko Phi Phi
Co za wspaniały widok

To co chciałbym wam doradzić to planujcie wcześniej wizyty w hotelach. Nasz wyjazd do Ko Phi Phi był spontaniczny byliśmy przekonani , że nie będzie problemów z wynajęciem hotelu. Niestety nie było wolnych pokoi i zapłaciliśmy słono za hotel, w którym nie było bieżącej wody. Może to jeszcze nie koniec świata, ale za ta cenę mogliśmy się zatrzymać w luksusowym hotelu, to nie była nasze najlepsza oferta jaką otrzymaliśmy!

Dostępność w Tajlandii

Hotele

Hotele są dostępne, poruszanie się po hotelu jest bezproblemowe ponieważ wszędzie są windy i   pochylnie, progi pojawiają się bardzo rzadko. Łazienki są dostępne i poruszanie się na wózku ręcznym lub elektrycznym jest proste. Byłem pozytywnie zaskoczony jak dostępne są tajskie hotele. Mając Blumil nie napotkałbym żadnego problemu.

Restauracje i sklepy

Restauracje i sklepy są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Toalety znajdują się najczęściej na pierwszym piętrze. Windy są w dobrym stanie, pochylnie łatwe do znalezienia, progi nie stanowią problemu. Podsumowując: sytuacja jest super, Tajlandia może być tu wzorem.

Nawierzchnie

Podobnie jak sklepy i restauracje chodniki są dostępne. Nie maja dziur i nie są wyboiste. Tak wiec można spokojnie się po nich poruszać, nie ma żądnego niebezpieczeństwa.

Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne są dostępne. O ile dobrze pamiętam, mogłem zobaczyć co chciałem i do wszystkich obiektów był dostęp. Jest to relatywnie łatwe przy użyciu wózka elektrycznego i jeszcze łatwiejsze przy użyciu wózka elektrycznego. Ta dostępność to wspaniała rzecz. Tajlandia dba o swoich turystów. Inne kraje powinny brać z Tajlandii przykład!

3 zaskakujące rzeczy jakie odkryłem w Tajlandii, podróżując bez Blumil

Impreza w Tajlandii
Picie z „wiaderka”
  1. Wiele barów sprzedaje napoje w „wiaderkach”
  2. Masaże są bardzo tanie i dobre
  3. W Ko Phi Phi jest zawsze mgliście

W sumie, Tajlandia to turystyczny raj dla każdego. Jeśli jesteś imprezowiczem, Bangkok serdecznie zaprasza. Jeśli jesteś miłośnikiem natury, Ko Phi Phi jest dla Ciebie. Wszędzie spotkasz przyjaznych ludzi, lokalna kuchnia jest bardzo dobra i do zaakceptowania jak na europejski gust. Czy to już nie brzmi cudownie ? Dodatkowo, Blumil pomoże ci poruszać się po piaszczystych plażach. Biorąc pod uwagę dostępność, Tajlandia jest jednym z najważniejszych punktów na mojej liście podróży.