Pod wieżą Eiffla: Paryż

 

Czas zatrzymuje się na chwilę pod wieżą Eiffla. Chciałbym na zawsze zachować w pamięci ten moment kiedy z tego miejsca zobaczyłem Paryż. Wspaniałe miejsce, które należy odwiedzić. Paryż to od wielu lat miasto – ikona, które rzesze turystów chcą odwiedzać. Paryż zawsze wzbudza olbrzymie zainteresowanie i zawsze ktoś szepce w zachwycie „Boże, jaki piękny ten Paryż”! To rodzaj magii, którą również chciałem poznać na własnej skórze. Wędrując po mieście i czując jego atmosferę zachwycałem się jego pięknem. W małych kawiarenkach czy na zatłoczonych ulicach paryski urok nigdy nie niknie. Chciałbym wziąć was na małą wycieczkę po Paryżu. Co należy zwiedzić i co zobaczyć, na ile dostępne jest miasto dla wózków – poczytajcie poniżej.

 

 

Paryż to miasto cudów – aby go zwiedzić potrzeba więcej niż jednego wyjazdu! Elektryczny wózek Blumil jest doskonały do zwiedzania tej rozległej metropolii. Udało mi się zobaczyć większość miejsc polecanych przez przewodniki turystyczne. Wszystkie są godne obejrzenia i stanowią część aromatu paryskiego nawet jeśli bywają zatłoczone. W końcu Paryż ma wiele twarzy i wszystkie są niezwykle interesujące! Paryż i nuda nie idą w parze!

Co należy zobaczyć w Paryżu

Paryż w stylu Blumil
Paryż w stylu Blumil
  • Wieża Eiffla

Nie można jej nie doceniać. Jest w niej coś szczególnego. Ta olbrzymia konstrukcja z XIX wieku stała się ikoną Francji i należy ją koniecznie zobaczyć! Marzyłem o tym aby ujrzeć ją na żywo i kiedy to nastąpiło nie byłem rozczarowany. Wieża w rzeczywistości może wyglądać nieco inaczej niż na cukierkowych pocztówkach, ale jest warta obejrzenia. Trzeba to zrobić przynajmniej raz w życiu!

Wieża Eiffla na Blumil
Wieża Eiffla wieczorem

Pod Wieżą Eiffla

  • Muzeum d’Orsay

Jest to jedno z najważniejszych muzeów w Paryżu, w którym zgromadzono najwięcej dzieł impresjonistów na świecie. Dzieła Moneta, Van Gogha – dostępne dla zwiedzających każdego dnia! Samo muzeum to również piękna budowla. Nie można go ominąć będąc w Paryżu!

budynek Muzeum d'Orsay
Imponujący budynek Muzeum d’Orsay

 

  • Muzeum Louvre

Louvre jest prawdopodobnie największym muzeum sztuki na świecie i bez względu na to czy jesteś miłośnikiem sztuki czy nie należy je zwiedzić. Zobaczysz tam słynny obraz Leonarda da Vinci Mona Lisa i setki innych wspaniałych dzieł sztuki. Byłem pod ogromnym wrażeniem nieograniczonej ludzkiej wyobraźni i kreatywności jaką ukazują zebrane tu dzieła!

Muzeum Luwr
Luwr
  • Opera Narodowa w Paryżu

Paryż jest pełen bogatej architektury, ale gmach Opery zaliczam do 10 najwspanialszych. Odbywają się tu występy baletu, opery i spektakle muzyczne. Chciałbym kiedyś obejrzeć taki spektakl. Spójrzcie tylko …

Opera Paryska
  • Bazylika Sacre-Coeur de Montmartre

Kopuła pochodzi z XIX wieku. Bazylika jest jednym z najpiękniejszych budynków w całym Paryżu. Ponadto zapewnia wspaniały widok na całe miasto!

 

  • Katedra Notre Dame

 

Być w Paryżu i nie zobaczyć Katedry Notre Dame? To nigdy nie powinno się zdarzyć! Katedra pochodzi z XII wieku i zdecydowanie stanowi serce Paryża. Cudowna zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Godna zwiedzenia!

 

Katedra Notre Dame
Katedra Notre Dame

 

  • Most Aleksandra II

 

Według mnie jest najpiękniejszym mostem Paryża. Zachwycił mnie kiedy tylko go ujrzałem! Leniwy spacer po tym moście na wózku elektrycznym Blumil to doskonały pomysł na rozpoczęcia dnia!

 

Most Aleksandra II
Most Aleksandra II

 

Łuk Triumfalny

 

Jest ważnym symbolem nie tylko we Francji ale również na całym świecie. Symbolizuje zwycięstwo.

 

 

Łuk Triumfalny
Łuk Triumfalny

 

  • Galeria Lafayette

 

To miejsce na wspaniałe zakupy. Niestety miejsce to jest dość drogie. Ale warto odwiedzić je dla jego wyglądu. To najpiękniejsze centrum handlowe, w którym miałem okazje być!

 

Galeria Lafayette
Galeria Lafayette

Co robić?

 

  • Wstąp na filiżankę kawy do jednej z czarujących kawiarenek

 

Paryż słynie z uroczych kawiarenek. Czasami najlepszym sposobem na spędzanie czasu jest relaksowanie się w kawiarni, obserwowanie ruchu ulicznego i chłonięcie paryskiej atmosfery tętniącej życiem! Zrobiłem to, polecam!

Paryska kafejka
Paryska kafejka

Dostępność w Paryżu 

 Hotele

 

Hotele w Paryżu są dostępne. Czasami trzeba zapłacić za tę dostępność dość wysoką cenę. Należy zatem szukać tańszego lokum poza centrum miasta. Windy i podjazdy są prawie wszędzie.

 

Chodniki

 

Większość chodników jest przyjazna dla wózkowiczów. Ale nie zawsze – im miejsce jest bardziej historyczne tym nawierzchnie mogą być gorsze, wyboiste. Generalnie zalecana jest ostrożność w poruszaniu się po mieście. Szkoda, że nie miałem jeszcze wtedy wózka elektrycznego Blumil.

Sklepy i restauracje

 

Większość sklepów i restauracji jest dostępna. Paryż gości zbyt wielu turystów, aby zapominać o tych poruszających się na wózkach. Im dalej od centrum tym trudniej o znalezienie dostępnych miejsc, ale niestety tak jest w większości dużych miast.

Atrakcje turystyczne

 

Dostęp do najbardziej popularnych dla turystów miejsc nie jest problemem. Być może nie byłem w stanie dojechać wszędzie, ale ogólnie rzecz biorąc miasto jest dostępne.

 

Czy Paryż jest przereklamowany ? Może… Ale Paryż jest absolutnie cudowny! To jedno z miast, które musisz odwiedzić aby doświadczyć niebywałej magii! Jeśli posiadasz elektryczny wózek inwalidzki zwiedzanie będzie proste a pokonywanie dużych odległości nie przysporzy kłopotów. W zatłoczonych ulicach, wspaniałych muzeach, parkach, placach i cudach architektury znajdziesz miasto pulsujące życiem, miasto, które można pokochać!