Blumil w świecie książek elektronicznych

Czy marzyłeś kiedykolwiek, aby otrzymywać swoje ulubione blogi w formie książki elektronicznej? Jeśli tak, jest to właśnie możliwe. Wyślemy ci bezpłatną kopię e-booka „Ranking dostępności na całym świecie” po wyrażeniu przez ciebie zgody na otrzymywanie naszego biuletynu. Jest to korzystna sytuacja – będziesz miał dostęp do wszystkich wiadomości Blumil, w tym tych związanych z podróżami oraz do materiałów bonusowych, które podobnie jak e-book wysyłamy do naszych abonentów za darmo.

 

Malaga, Hiszpania

Czy przekonałem cię? Jeszcze nie? Bez obaw, dobrze to rozumiem. W świecie gdzie każdy chce Ci coś zaproponować, częstym marzeniem jest pusta skrzynka e-mailowa. Sam również bywam odbiorcą spamu. Z Blumil będzie inaczej, obiecujemy. Naszą misją jest dzielenie się z wami informacjami dotyczącymi możliwości podróżowania bez niemiłych niespodzianek, korzystania z dostępnych dla osób poruszających się na wózkach miejsc, czyli poczucia wolności i komfortu podczas podróżowania. Świat bez barier jest wspaniałą wizją – korzystajmy z niego wspólnie wszyscy.


Ranking dostępności na całym świecie — część I

„Ranking dostępności na całym świecie” to zbiór informacji dotyczących dostępności miejsc popularnych wśród turystów przygotowany na bazie własnych doświadczeń osoby poruszającej się na wózku, która odwiedziła te miejsca i doświadczyła wszystkich opisywanych wrażeń. Składa się z 18 rozdziałów poprzedzonych wstępami i końcowymi podsumowującymi notatkami. Informacje dotyczą praktycznych wskazówek dotyczących dostępności hoteli, atrakcji turystycznych sklepów i restauracji, stanu technicznego nawierzchni ulic. Zawierają również opisy ciekawych, godnych polecenia miejsc, które zrobiły na odwiedzającym szczególne wrażenie i które (mamy taką nadzieję) działają na wyobraźnie i mogą zachęcić do podróżowania. Przykłady? Krótki przewodnik o wyborze odpowiedniego hotelu. Zawierająca 100 stron książka zabiera cię w podróż po całym świecie. Poznasz najciekawsze parki tematyczne na Florydzie, słoneczną Hiszpanię czy miejską dżunglę pełną drapaczy chmur w Hongkongu.

Universal Studio na Florydzie

E-book jest wypełniony inspiracją podróżowania. Zebrałem w nim informacje dotyczące miejsc, które zwiedzałem przez wiele ostatnich lat, badając dostępność tych miejsc dla osób poruszających się na wózkach. Ne zawsze towarzyszył mi wózek inwalidzki Blumil. Zwiedzałem również świat, poruszając się na wózku manualnym. Zawsze intrygowała mnie przygoda, poczucie wolności i towarzysząca temu adrenalina. Nikt mnie nie zmuszał, czułem potrzebę podróżowania, pomimo iż z wózkiem manualnym podróże były o wiele trudniejsze. Dostępność miejsc, które odwiedzałem, mogła się zmienić z biegiem lat. Również możliwość posługiwanie się elektrycznym wózkiem Blumil spowodowałaby, że opisywane miejsca byłyby bardziej dostępne niż zwiedzane w okresie, kiedy posiadałem zwykły wózek manualny. Traktujcie mój przewodnik jako wskazówkę nie jako twarde wytyczne. Zawsze pamiętajcie o zasadzie: Licz na najlepsze, ale przygotuj się na najgorsze.

Lizbona, Portugalia

Ranking dostępności

Ocena dokonywana jest w następujących kategoriach: hotele, nawierzchnia/chodniki, sklepy i restauracje, atrakcje turystyczne. Maksimum punktów, jakie może otrzymać każda z kategorii to 10. Wyszarzone wózki to punkty utracone, wyboldowane to punkty uzyskane. Średnia arytmetyczna z uzyskanych punktów to ogólna ocena dostępności.

Nie obawiaj się zapisać do naszego newslettera! Otrzymasz ciekawe, inspirujące informacje, opisy miejsc, które warto odwiedzić i praktyczne porady dotyczące podróży. Motto Blumil brzmi: doświadczaj wolności. Podróżowanie uwalnia umysł, pozwala zanurzać się w nieznanym. Może to idealny moment, aby postudiować e-book… w stylu Blumil.

 

Więcej informacji o Blumil znajdziesz na Facebook i Instagram.