IFA – Berlin Targi Elektroniczne

Berlin – miasto tętniące życiem innowacyjne i zapędzone. Patrzy w przyszłość, nie ogląda się na przeszłość. Przemierzając Berlin na moim elektrycznym wózku Blumil podziwiałem ten futurystyczny urok miasta. Nie był to jednak główny cel mojej wizyty, ponieważ przyjechałem głównie po to,  aby obejrzeć nowości produktowe eksponowane na Elektronicznych Targach IFA-Berlin.

 

IFA – Berlin Targi Elektroniczne

IFA Międzynarodowe Targi Elektroniczne

Do Berlina przyjeżdżają firmy z całego świata, aby zaprezentować swoje urządzenia i nowatorskie pomysły. Co roku IFA gości ponad 1600 wystawców. IFA jest bogata w nowe technologie, reprezentuje innowacyjność i kreatywność , a tym samym jest jednym z ważniejszych i najbardziej inspirujących wydarzeń technologicznych na świecie. Był to zatem dobry moment na inspirację i dlatego zdecydowałem się uczestniczyć w  targach. Odbywały się w dniach 1-6 września i było to wspaniałe rozpoczęcie miesiąca – poczytajcie dlaczego.

Targi pełne inspiracji

Pierwsze Targi w Berlinie  rozpoczęły się w 1924 roku. Wydarzenie miało miejsce kiedy nowe media -radio – wniosło w życie ludzi nową jakość we współczesnym świcie. Ludzi ciekawi byli radia i nowych technologii. Impreza  targowa zaspakajała ich ciekawość i wprowadzała w świat nowości. Z biegiem czasu zainspirowano tysiące gości.

Wózek elektryczny Blumil i nowe technologie idą w parze więc nie mogłem przegapić tych Targów. Moim zadaniem było przyjrzenie się nowej technologii  i inspiracja nowościami. Nie zwiodłem się, całe wydarzenie było pełne innowacji i inspiracji.

Jasne światła , imponujące urządzenia, wspaniali kreatorzy – tak w kilu słowach opisałbym Targi IFA-Berlin.

Na filmie możesz śledzić co zwiedziłem na IFA. Cieszę się, że mój elektryczny wózek Blumil spisał się znakomicie w zatłoczonych pomieszczeniach. Nie miałem problemu z przemieszczaniem się pomiędzy uczestnikami Targów i bez problemu mogłem obejrzeć wszystko co Targi miały do zaoferowania. Jak zwykle niezawodny Blumil ułatwia życie. Bez względu na to czy jesteś na plaży, w górach czy zatłoczonych pomieszczeniach.

Jedną z najwspanialszych rzeczy jakie widziałem były ekrany elektroniczne OLES TV reprezentowane przez LG. Firma stworzyła tunel LG i wyświetliła animację  podwodnego życia. Oglądając podwodne stworzenia czułem się bardziej jak w  Podwodnym Świecie  niż na targach technologicznych w Berlinie. To było wspaniałe!

Cały wszechświat płonął jasno i zachwycał uczestników Targów. Zwiedzaliśmy je około 8 godzin będąc w różnych salach i jestem pewien, że nie zobaczyliśmy wszystkiego co Targi miały do zaoferowania.

W świecie technologii

IFA zgromadziło wiele czołowych firm przodujących w technologii takich jak: Samsung, LG Canon, Panasonic, Philips, Sony. Samsung miała najlepszą wystawę dysponując całym piętrem dla siebie.

Choć nie byłem w stanie znaleźć inspiracji konkretnie dla Blumil byłem definitywnie oczarowany światem technologii. Reprezentowany przez wystawiennicze firmy poziom był bardzo wysoki.

Zostaliśmy absolutnie oczarowani częścią, w której zaprezentowano  roboty. Naprawdę, można było  spędzić tam cały dzień nie nudząc się. Komu mogłaby się nie spodobać  sala pełna tańczących robotów? Poczułem się jakbym już znalazł się w przyszłości!

Ogólnie rzecz biorąc Międzynarodowe Targi Technologiczne okazały się wielkim sukcesem godnym polecenia. Otworzyły  świat wspaniałych innowacji i pozwoliły dostrzec jutro. Wydaje się, że połączenie technologii i naszego życia   jest nieuchronne i właśnie jesteśmy tego świadkami.

Dla wszystkich zainteresowanych – przyszłoroczne Targi IFA odbędą się w termie 31 sierpnia-5 września 2018 roku.

Więcej informacji o Blumil znajdziesz na Facebook i Instagram.