Miss Świata na wózku

Czy jesteś gotowy na solidną dawkę kobiecego piękna i kobiecej osobowości ? Czy chciałbyś doświadczyć czegoś unikatowego na skalę światową ? Jeśli tak, przygotuj się na odbywające się po raz pierwszy w Polsce międzynarodowe wybory Miss Świata na Wózku. Już 7 października 2017 roku Warszawa powita najpiękniejsze kobiety świata poruszające się na wózkach, aby jedną z nich okrzyknąć Miss Świata na Wózku i przyznać jej koronę należną najpiękniejszej! Jest to bardzo ważne wydarzenie i wspaniale, że tym razem gospodarzem spotkania będzie Warszawa. W Europie jest tylko kilka krajów, w których odbywają się konkursy piękności dla kobiet poruszających się na wózkach. Konkursy te organizowane są w myśl zasady piękno bez barier.
Zapewne chcecie dowiedzieć się, jak to się zaczęło? Poniżej znajdziecie informacje.

 

 

Spotkaj się z organizatorem konkursu – „Fundacja Jedyna Taka”

Piękno nie ma ograniczeń, narodowości ani koloru. Nie określają go ani nie ograniczają nasze warunki. Jednak postrzeganie kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie było w pewnym stopniu uwarunkowane tradycyjnym podejściem do tematu zakładającym pewne stereotypy. Postanowiono wyjść poza te schematy, walczyć z ograniczeniami, jakie niesie niepełnosprawność i pokazać, że bariery istnieją tylko w naszych umysłach, a niepełnosprawność nie powinna być wyznacznikiem człowieczeństwa. Taka ma być idea całego wydarzenia organizowanego przez „Fundację Jedyną Taką”, która wspomaga kobiety na wózkach.

Zdjęcie: Miss Świata na Wózku! Źródło: Facebook

„Fundacja Jedyna Taka” rozpoczęła realizację wielu projektów społecznych, których celem jest zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością, wymiana informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych, usprawnianie osób niepełnosprawnych i zachęcanie ich do korzystania z wolności oraz prowadzenia życia bez zbędnych ograniczeń. Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w miłości i osiąganiu szczęścia.

Zauważcie, że dokładnie taka samą filozofię i działanie propaguje Blumil. Jedną z aktywności Fundacji jest Agencja Modelek Motyl zrzeszająca modelki, w tym również niepełnosprawne głosząc zasadę, iż najważniejsze jest piękno. Chociaż projekty skierowane są do kobiet, liczba osób zaangażowanych i zainspirowanych tą działalnością jest olbrzymia. Będę zawsze w pełni popierał tego typu projekty – zasługują na rozpowszechnianie.

Zdjęcie: Miss Świata na Wózku! Źródło: Facebook

Świat Miss na Wózku

Przede wszystkim jest to pierwsze takie przedsięwzięcie na skalę światową organizowane w Polsce. Konkurs będzie okazją do spotkania pięknych kobiet z całego świata. Są one przedstawicielkami społeczności osób niepełnosprawnych z różnych krajów, które pokażą, jak można żyć bez zbędnych ograniczeń. Kontekst spotkania to międzynarodowa integracja.            W końcu cel jest prosty: umacnianie, inspirowanie i ułatwianie życia.

Zdjęcie: Miss Świata na Wózku Facebook


Zanim powstał konkurs „Miss Świata na Wózku”, w 2013 roku odbył się w Polsce konkurs „Miss Polski na Wózku”. Była to pierwsza tego typu koncepcja. W okresie 4 lat od pierwszej edycji zrobiono wspaniałą robotę w podnoszeniu świadomości dotyczącej społeczności osób poruszających się na wózkach. Międzynarodowy konkurs w Warszawie to kolejny krok w tej materii nadający imprezie światową rangę.

Impreza odbędzie się 7 października 2017 r. O godz. 19.00 w Warszawie. Adres: Ursynów Arena ul. Pileckiego 122 . Wstęp bezpłatny, jednakże należy zarezerwować miejsce, wypełniając stosowny formularz uczestnictwa online..

Poznaj uczestniczki konkursu

 

Zdjęcie: Miss Świata na Wózku, źródło:  Facebook

Finalistki to piękne kobiety z całego świata. Jest ich 24 i reprezentują różne państwa. Poniżej zamieszczam listę, abyście mogli zorientować się, jak zróżnicowane są kraje, z których pochodzą finalistki.

 1. Victoria José – Angola
 2. Aleksandra Chichikova – Białoruś
 3. Carla Maia – Brazylia
 4. Vahen King – Kanada
 5. María Díaz – Chile
 6. Paula Miranda – Chile
 7. Kati van der Hoeven – Finlandia
 8. Sandrine Ciron – Francja
 9. Nadjet Meskine – Francja
 10. Pahola Solano – Guatemala
 11. Priya Bhargava – Indie
 12. Rajalakshmi SJ – Indie
 13. Laura Miola – Włochy
 14. Karen Rocha – Meksyk
 15. Ludmila Iachim – Mołdawia
 16. Mirande Bakker – Holandia
 17. Beata Jałocha – Polska
 18. Adrianna Zawadzińska – Polska
 19. Alena Tiapkova – Rosja
 20. Lebohang Monyatsi – RPA
 21. Oksana Kononets – Ukraina
 22. Uliana Pcholkina – Ukraina
 23. Jennifer Lynn Adams – USA
 24. Angelina Waleskaya – Białoruś

Co te wszystkie kobiety mają ze sobą wspólnego ? Wszystkie żyją pełnią życia, są pozytywnie nastawione, Kim są te piękne kobiety? Są sportowcami, modelkami, studentkami, prowadzą własną działalność biznesową oraz zajmują się motywowaniem innych osób do aktywności życiowych. Stanowią inspirację dla innych osób niepełnosprawnych pokazując jak należy realizować własne marzenia.  Ponieważ same są zmotywowane i nastawione na cel, mają duże osiągnięcia.

Zdjęcie: Miss Świata na Wózku, źródło:  Facebook

Podsumowując: te kobiety wskazują innym drogę jak żyć bez ograniczeń. Bardzo optymistyczne i zdeterminowane są dla innych inspiracją. Dokonują zmiany wizerunku osób poruszających się na wózkach Myślę, iż są wspaniałe!

Warto pamiętać, że piękno nie ma żadnych ograniczeń i że doświadczanie wolności jest możliwe dla każdego. Sam odwiedziłem około 20 różnych miejsc na świecie, poruszając się na wózku zarówno manualnym, jak i elektrycznym. Dlatego absolutnie wierzę , iż możemy realizować nasze marzenia.
Najlepszym tego przykładem są wspaniałe kobiety biorące udział w konkursie „Miss Świata na Wózku ”!

Krótkie podsumowanie:
Co ? konkurs „Miss Świata na Wózku ”
Gdzie? Warszawa, Ursynów Arena, ul. Pileckiego 12

 Kiedy? 7 października 2017 roku, godzina 19:00

Więcej informacji o Blumil znajdziesz na Facebook i Instagram.