Najbardziej przystępne dla użytkowników wózków inwalidzkich atrakcje turystyczne na świecie

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie atrakcje turystyczne są najbardziej przystępne dla użytkowników wózków inwalidzkich? Michael z Home Health Adaptations stworzył mapę podróży, która przedstawia 9 najbardziej przyjaznych dla wózków inwalidzkich atrakcji turystycznych na świecie. Trasa jak twierdzi Michael „obejmuje całą kulę ziemską od USA i Meksyku po Singapur i Australię”. Ta mapa obejmuje zatem cały świat! Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni Michaelowi za to, że skontaktował się z nami i zechciał podzielić się swoja interaktywną mapą z czytelnikami naszego bloga. Michael, dziękujemy! Ponieważ obrazy mówią więcej niż tysiąc słów, możesz poniżej uzyskać do nich dostęp.

Najbardziej przystępne dla użytkowników wózków inwalidzkich atrakcje turystyczne na świecie

 

Seattle Space Needle

Seattle Space Needle to wspaniała wieża obserwacyjna w Seattle w Stanach Zjednoczonych, dostępna dla wózków inwalidzkich. To absolutna gwiazda wśród atrakcji turystycznych. Taras widokowy znajduje się tu na wysokości 520 metrów. Dostaniecie się tam dzięki elektronicznej windzie – jej konstrukcja was zachwyci!

podróżowanie na wózku inwalidzkim, turystyka bez barier, wózek elektryczny, wózek inwalidzki
Seattle Space Needle!
Chichen Itza – Meksyk

Miasto Playa del Carmen zostało odrestaurowane i stało się przyjazne dla wózków inwalidzkich. Zabytkowe miejsce Chichen Itza zostało w 2007 roku uznane za jeden z siedmiu cudów świata. Powierzchnia terenu jest płaska, łatwo się przemieszczać. Wstęp na piramidy Majów i tak wzbroniony dla wszystkich turystów. Zostaje zatem oglądanie, najlepiej w godzinach porannych, kiedy jest chłodniej i mniej turystów.

wózek elektryczny, Chichen Itza, Meksyk, turystyka bez barier, podróżowanie na wózku inwalidzkim
Chichen Itza w Meksyku!
Disneyland

Położone w Orlando, USA, centrum Disneya cieszy się nieustającą estymą turystów, bez względu na ich wiek. Możesz tu poruszać się na własnym wózku inwalidzkim lub wypożyczyć wózek podczas korzystania z niektórych z atrakcji. Jest ich bez liku – każdy znajdzie tu coś dla siebie zgodnie ze swoimi wymaganiami!

Disneyland w Orlando, turystyka bez barier, podróżowanie na wózku inwalidzkim, wózek inwalidzki
Disneyland w Orlando, USA
Sagrada Familia – Barcelona, Hiszpania

Dostępna dla turystów poruszających się na wózkach-  wstęp bezpłatny, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Katedra cały czas zachwyca i cały czas jest jeszcze odrestaurowywana. W Barcelonie, dla wózkowiczów, istnieje możliwość korzystania prawie ze wszystkich środków transportu publicznego.

Barcelona, Sagrada Familia, elektryczny wózek, podróżowanie z wózkiem inwalidzkim, turystyka bez barier
Sagrada Familia w Barcelonie!
Piwiarnia Guinness w Dublinie

Od momentu otwarcia w 2000 roku stanowi tłumnie odwiedzaną atrakcję turystyczną Dublina. Na 4 piętrze usytuowany jest bar, gdzie każdy może wybrać swój ulubiony gatunek piwa Guinness. Jeśli zgłosisz na recepcji swoje przybycie, jeden drink będzie darmowy! Najlepsze godziny odwiedzin to pomiędzy 9.30 i południem.

Guinness, piwo Guinness, elektryczny wózek, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, turystyka bez barier
Guinness od lat króluje w irlandzkich pubach!
Pałac Schönbrunn – Wiedeń, Austria

To miejsce musicie koniecznie zobaczyć! Pałac jest dostępny dla wózkowiczów a miejscowy personel skory do pomocy. W pałacu są liczne windy i dostosowane dla osób niepełnosprawnych toalety.

 Schönbrunn, Austria, Wiedeń, wózek elektryczny, turystyka bez barier, wózek inwalidzki, podróżowanie na wózku inwalidzkim

Zamek w Lublanie – Słowenia

Ten 16-wieczny zamek usytuowany w stolicy Słowenii jest wart obejrzenia. Dostać się tam można między innymi pociągiem – osoba na wózku oraz osoba towarzysząca korzystają z przejazdu bez opłat. Pomimo usytuowania na wzgórzu zamek dostępny jest dla osób na wózkach. Ze wzgórza rozpościera się wspaniały widok na Lublanę.

Lublana, Słowenia, zamek, wózek elektryczny, turystyka bez barier, wózek inwalidzki
Zamek w Lublanie!
ZOO w Singapurze

Singapur stara się dostosować do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Prawie całe ZOO jest dostępne – miejsca te są odpowiednio oznakowane. Można tu również wynająć wózek, bez opłat. Wózki te dostępne są zaraz przy wejściu do ogrodu. Można również uzyskać 20% zniżki.

Singapur, zoo, biały tygrys, turystyka bez barier, wózek elektryczny
Biały tygrys w zoo w Singapurze
Opera w Sydney, Australia

Gmach Opery dostosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Wydzielone są nawet godziny dla zwiedzających, tak aby mniej mobilni uniknęli tłoków. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie Opery w Sydney, należy wcześniej się zarejestrować.

Sydney, Australia, wózek elektryczny, turystyka bez barier, podróżowanie z wózkiem inwalidzkim
Ikona Sydney!

 

Aby przeczytać więcej artykułów, śledź Blumil na Facebooku i Instagramie!