5 niesamowitych kierunków podróży na Sylwestra

Podróż to wspaniały pomysł na uczczenie chwili kiedy odchodzi stary, a nadchodzi Nowy Rok. Popijanie szampana po drugiej stronie świata to przecież niezapomniany sposób na rozpoczęcie Nowego Roku. Turystycznych opcji mamy do wyboru. Jednak znalezienie wyjątkowo wspaniałego miejsca dla osób poruszających się na wózkach może być poważnym wyzwaniem. Dlatego właśnie chcę wam przedstawić 5 propozycji na spędzenie niesamowitego, niezapomnianego Sylwestra. Różnorodność jest przecież w cenie. Te 5 miejsc jest w stanie oczarować 5 twoich zmysłów.

5 niesamowitych kierunków podróży na Sylwestra

1. Miami, Floryda

Położone na słonecznej Florydzie Miami jest idealnym miejscem do zabawy Sylwestrowej na plaży. Średnia temperatura w grudniu przekracza 20 stopni Celsjusza. Jeżeli chcesz powitać Nowy Rok z koktajlem w dłoni, mając ocean przed oczami… to ten kierunek jest dla ciebie! W tym roku miastem rządzi „Big Orange New Year” z wieloma imprezami i koncertami. W taką noc niebiosa zapalę się więc milionami świateł. Należy jeszcze podkreślić, że Miami jest miejscem niezwykle przyjaznym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tętniącej życiem Małej Hawanie – dzielnicy kubańskiej impreza na pewno cię nie rozczaruje. Ogniste latynoskie rytmy sprawią, że będzie to niezapomniany koniec roku.

Floryda, USA, podróże dla niepełnosprawnych, wózek elektryczny, turystyka bez barier, wózek inwalidzki
Raj na plaży…

Ponieważ nie każdy jest miłośnikiem miasta, piękna wyspa Key West stanowi świetną alternatywę. Położona 200 km od Miami i 171 od Hawany jest wspaniałym tropikalnym punktem. To jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałem. To mógłby być prawdziwy raj…

Key West, Floryda, wózek elektryczny, turystyka bez barier, wózek inwalidzki
Key West, Floryda
2. Barcelona, Hiszpania

Wielokrotnie już wspominałem, że Barcelona jest moim ulubionym miejscem na świecie. Z moim elektrycznym wózkiem Blumil jestem w stanie odkryć wszystkie uroki tego miasta. Ilekroć tam jestem, odkrywam coś nowego, co mnie zachwyca. To miasta Gaudiego kolorowe i fascynujące każdego dnia w roku w Nowy Rok staje się jeszcze piękniejsze! Od roku 2013 miasto Barcelona organizuje w dniu 31 grudnia wspaniały festiwal. Uroczystość ma miejsce obok niesamowitej fontanny Mantjuic i jest to ciekawy program do obejrzenia. Oprócz oficjalnych uroczystości w całym mieście odbywają się liczne imprezy. Co by nie mówić w Barcelonie nigdy nie jest nudno, a tym bardziej w Sylwestrową noc!

Park Guell, Barcelona, Hiszpania, wózek elektryczny, podróże dla niepełnosprawnych, wózek inwalidzki
Barcelona, Hiszpania
3. Kapsztad, RPA

Byłoby to moje ulubione miejsce na świecie, gdyby tylko RPA leżała bliżej Europy! Tak jak Barcelona oszałamia architekturą, Kapsztad zachwyca naturą. To nadmorskie miasto z górskimi akcentami. Rezultat jest zachwycający, miasto może pretendować do najpiękniejszych! Możecie zażywać wędrówek po Górze Stołowej dominującej nad Kapsztadem. Możesz robić tutaj najwspanialsze zdjęcia. W Kapsztadzie odbywają się liczne imprezy Sylwestrowe, bardziej lub mniej wystawne… Właściwie wystarczy sam pobyt w tym niebywałym mieście, przyjęcia w restauracjach nie są konieczne…

Kapsztad to jedno z miejsc, które nigdy mnie nie rozczarują…
4. Londyn, Anglia

Należy powiedzieć, iż Londyn to jedno z miejsc na tej planecie gdzie obchody Sylwestra są najbardziej spektakularne. Dynamiczny i pełen energii Londyn staje się jeszcze bardziej wibrujący. Zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny wypełnia miasto orgią kolorów. Londyn wie jak się bawić, może nawet powitać Nowy Rok w Muzeum Historii Naturalnej! Nie wspominając, że po północy można obejrzeć Paradę Narodową, która liczy tysiące uczestników. Londyn jest raczej przyjazny dla wózków inwalidzkich, ale polecam elektryczny wózek Blumil City – stworzony do takich miejskich dżungli jak Londyn. Zwiedzisz wszystko bez żadnych problemów!

Tower Bridge, Londyn, Anglia, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, turystyka bez barier, podróże dla niepełnosprawnych
Tower Bridge w Londynie
5. Singapur, Singapur

To prawdziwy raj dla wózkowiczów. Przyjazny dla wózków elektrycznych, jak i manualnych. Miałem tam dostęp do wszystkich miejsc, które chciałem zobaczyć. Miasto oszałamia wspaniałą architekturą, kuchnią i atrakcyjnym życiem nocnym. Oczywiście w Sylwestra jest tutaj wspaniały pokaz sztucznych ogni rozświetlających niebo orgią barw. Wieczór Sylwestrowy obfituje również w wiele innych atrakcji. Sztuczny Wodospad również zapadnie ci na długo w pamięć. Noc Sylwestrowa w Singapurze to niesamowite przeżycie, które na długo pozostanie w waszej pamięci.

Singapur, turystyka bez barier, wózek elektryczny, wózek inwalidzki
Światła w Singapurze to wspaniały widok!

Pamiętaj, bez względu na to, gdzie spędzisz Sylwestra — w mieście, na plaży czy w innym miejscu liczy się dobry humor. W końcu podróżowanie to zażywanie wolności. Takiej wspaniałej wolności życzę wam w całym 2018 roku!

Aby przeczytać więcej artykułów śledź nas na Facebooku i Instagramie!