Pytania i odpowiedzi dotyczące podróży – ty pytasz, my odpowiadamy

Podróżujące osoby nie muszą czuć się zgubione, zwłaszcza te, które są wyposażone w stosowną wiedzę podróżniczą. Im więcej wiesz, tym lepiej dla ciebie – informacje ratują cię przed wszelkimi ewentualnymi katastrofami. Blumil – elektryczny wózek inwalidzki jest stworzony do podróżowania, dlatego chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące jego użytkowania. Nie chcemy pozostawiać nawet cienia wątpliwości! Poniżej najczęściej zdawane pytania i odpowiedzi na nie.

podróżnicze porady, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, turystyka bez barier

1. Czy z wózkiem inwalidzkim Blumil można odbywać podróże lotnicze?

Latanie w stylu Blumil jest łatwe i wygodne. Najważniejsza kwestia, o której należy pamiętać to bateria. W pewnych okolicznościach baterie mogą wybuchać, czego wszystkie linie lotnicze zgodnie unikają. Nasz Blumil jest jednak odporny na takie zjawisko. Blumil posiada baterię litowo-jonową, dlatego wszelkie zwarcia są mało prawdopodobne. Przy pomocy klucza można jednak baterię odłączyć od wózka. Bezpieczeństwo zawsze najważniejsze! Tak naprawdę możesz bezpiecznie podróżować z Blumil po całym świecie. Niektóre linie lotnicze pozwalają zabrać bez opłat na pokład dwa wózki inwalidzkie, ale to jest opcjonalne i tak naprawdę zależy od dobrej woli linii lotniczych. Niezależnie od wszystkiego wózek elektryczny Blumil wspaniale sprawdza się podczas podróżowania.

wózek elektryczny, podróże dla wózkowiczów, latanie z wózkiem inwalidzkim, wózek elektryczny

2. Czy mogę korzystać z transportu publicznego, poruszając się na elektrycznym wózku Blumil?

Blumil sprawdza się wspaniale w transporcie publicznym. Z łatwością poradzisz sobie z nim w pociągu, autobusie, samolocie czy w metrze. Pamiętaj o przysługujących ci prawach. Masz prawo do uzyskania pomocy w środkach transportu publicznego. Dobrze jest uprzedzić, iż będziecie korzystali z podróży pociągiem czy samolotem, tak aby firma przewozowa mogła się przygotować do pomocy. W wielu przypadkach osoba towarzysząca ci w podróży nie musi płacić za bilet.

3. Czy elektryczny wózek Blumil mieści się w taksówkach i w samochodach?

Każdy wózek Blumil różni się gabarytami i wagą, ale wszystkie dają się dość łatwo transportować. Jeśli chcemy, aby Blumil zmieścił się do taksówki, warto to zaznaczyć przy jej zamawianiu i wówczas oczekujemy, iż podjedzie taksówka posiadająca większy bagażnik. Ja zaopatrzyłem mój samochód w specjalną windę, która umożliwia transportowanie wózka. Jest to jakaś opcja dla osób, które wolą korzystać z transportu własnego niż z transportu publicznego.

4. Jak długo działa bateria w wózku elektrycznym Blumil?

To zależy od modelu wózka. W Blumil x2 bateria działa do 19 km, podczas gdy w Blumil i2 bateria działa aż do 38 godzin i dopiero po upływie tego czasu wymaga doładowania. To, co mogę doradzić: bateria jest niewielka i przenośna, więc lepiej zabrać ją ze sobą i zrobić przerwę w podróżowaniu na wypicie kawy i herbaty. W tym czasie podładujemy baterie.

Alfama, Lizbona, wózek elektryczny, Portugalia, podróże dla wózkowiczów, wózek inwalidzki
Alfama, najstarsza dzielnica Lizbony!
5. Czy Blumil porusza się w niewielkich pomieszczeniach?

Tak, oczywiście. Blumil jest relatywnie małym wózkiem i bez problemu mieści się w windach i pokojach hotelowych. Jesienią byłem na wyjątkowo tłumnie odwiedzanych targach elektroniki użytkowej w Berlinie i mogłem bez problemu poruszać się po zwiedzanych przestrzeniach. Na dowód tego obejrzyjcie nagranie wideo…

6. Czy wózek elektryczny Blumil nadaje się do zwiedzania?

Absolutnie tak. Odkąd mam ten wózek zwiedzanie stało się proste. Mogę poruszać się po wąskich uliczkach i nawet wybrukowane chodniki przestały być wyzwaniem. Mogę bez problemów zwiedzać miasta położone na pagórkach, chociażby takie jak Barcelona. Blumil poradzi sobie nawet w mniej dostępnych miejscach o zróżnicowanej nawierzchni.

Wózek elektryczny, las, leśne spacery, wózek inwalidzki, turystyka bez barier
Leśne przygody!

Jeśli jesteś miłośnikiem lasów, gór czy plaż Blumil pomoże ci się przemieszczać. Jest przystosowany do jazdy w terenie i powstał po to, abyśmy mogli doświadczać wolności poruszania się. Jakiś czas temu odwiedziłem Majorkę i muszę powiedzieć, że ludzie byli zdumieni, widząc mój pojazd poruszający się po piasku. Blumil nie miał tam specjalnych ograniczeń. Możecie obejrzeć wideo, jak przemieszczałem się po plażach Majorki. To wspaniałe, godne polecenia miejsce…

Na blogu można znaleźć listę odwiedzanych miejsc oraz informacje o ich dostępności. Wielki Ranking Dostępności został stworzony jako pomoc w podróży. Mam nadzieję, że moje własne doświadczenia, którymi się z Wami dzielę, pozwolą Wam na zaplanowanie podróży i uniknięcie błędów, które ja sam popełniałem. Ranking dostępności dotyczy 20 jak na razie zwiedzonych przeze mnie miejsc i będzie rósł wraz z listą nowych podróży. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania przekażcie je mailem lub prześlijcie na Facebooka. Będziemy odpowiadać i wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Podsumowanie: Blumil i podróże świetnie się komponują. Jako że modele Blumil S5i2 oraz x2 nadają się do jazdy po każdym terenie, stanowią wspaniałą ofertę dla poszukiwaczy przygód! To twoi sprzymierzeńcy w podróży – wózki elektryczne łatwe w transporcie i ładowaniu baterii. Niezależnie czy pijesz kawę w Budapeszcie, czy znajdujesz się na słonecznych plażach Hiszpanii Blumil, jest z Tobą, aby ułatwić Ci życie. W końcu to niesamowity pomysł, aby doświadczać wolności w stylu Blumil!

Aby odkryć więcej historii z podróży, odwiedź Blumil na Facebooku i Instagramie!