Azjatyckie przygody kulinarne 2017

Kiedy podróżuję, lubię odkrywać wszystkie uroki, jakie świat ma do zaoferowania. Nowe smaki, widoki, doświadczenia napełniają mnie radością życia. Ważnym elementem moich podróży są lokalne kuchnie i ich arcydzieła kulinarne. Przeżycia kulinarne, których doznaję, pozostają na długo w mojej pamięci. Dzięki elektrycznemu wózkowi Blumil mogę odkryć wiele nowych miejsc… a dzięki lokalnej kuchni mogę poznać wiele nowych smaków! Doznania są wówczas bardziej kompletne. Jakie potrawy zachwyciły mnie ostatnio podczas moich podróży? Wyprawa do Azji dała mi możliwość próbowania wspaniałych lokalnych potraw i to było absolutnie cudowne! Różnorodność smaków absolutnie mnie zachwyciła i teraz wiem, że nie należy rezygnować z przyjemności poznawania lokalnych kuchni. Azja i dobra kuchnia to synonimy! Ta kuchnia to smak nieba! O moich kulinarnych przygodach poczytajcie poniżej…

Jedzenie w stylu azjatyckim

Azja to miejsce, gdzie stykają się różne kultury, stąd też różnorodność oferowanych przysmaków. Każdy region posiada inną kuchnię i tak na przykład jedzenie arabskie różni się zasadniczo od jedzenia, jakie znajdziecie w Singapurze. Mogę opowiedzieć, z jakimi potrawami zetknąłem się, odwiedzając Bangkok, Singapur. Hongkong i Dubaj. Nie mam aż tak wielkiego doświadczenia, aby opisać, jak bardzo zróżnicowane są lokalne kuchnie, ale chciałbym, abyście chociaż poczuli smak kuchni azjatyckiej.

Kulinarna wycieczka po Azji

 • Roladki z makaronem ryżowym

  Te roladki są bardzo charakterystyczne dla Hongkongu, znajdziesz je niemal w każdym miejscu. Serwowane są jako przekąska lub mały posiłek. Danie składa się z makaronu ryżowego z nadzieniem. Typowe nadzienie to krewetki lub wieprzowina oraz warzywa. To danie, którego musisz spróbować, będąc w Hongkongu.

Roladki z makaronem ryżowym, kuchnia azjatycka, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, podróż po Azji
Roladki z makaronem ryżowym
 • Makaron

  Jest bardzo ważnym elementem w kuchni azjatyckiej. Występuje w wielu potrawach i bardzo różnie smakuje. Może być podawany z dodatkami lub bez. Niezwykle uniwersalny i sycący. Odkąd go odkryłem, jadłem w Singapurze i Hongkongu doceniając jaką energię daje do dalszego zwiedzania i pokonywania trudów podróży!

makaron, kuchnia azjatycka, danie z makaronem, wózek inwalidzki, podróże po Azji, wózek elektryczny
Wszechobecny makaron!
 • Owoce morza

  Są wszechobecne we wszystkich regionach wschodniej Azji. Dlaczego? Bo są dostępne i niezwykle zdrowe. W Tajlandii popularne są smażone krewetki z bazylią. Należy pamiętać, iż ryby zawierają zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3. Owoce morza są nie tylko pyszne, ale również korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Co za wspaniały układ!

wózek elektryczny, owoce morza, kuchnia azjatycka, wózek inwalidzki, turystyka bez barier
Owoce morza spotkasz na każdym kroku…
 • Uliczne jedzenie

W Azji jedzenie oferowane jest na ulicznych straganach dosłownie na każdym kroku. Tak więc nie będziesz głodny podczas zwiedzania. Obfitość potraw jest tu niesamowita. Znajdziesz wszystko o czym zamarzysz! W miejscu takim jak Singapur, gdzie ulice są przyjazne zarówno dla wózków elektrycznych jak i dla manualnych smakowanie jedzenia na ulicach będzie dużą frajdą! Tętniące życiem ulice zapraszają do zanurzenia się w rozkoszach kulinarnych!

uliczne jedzenie w Azji, wózek elektryczny, podróż po Azji, wózek inwalidzki, podróż po Azji na wózku, turystyka bez barier

 • Arabska kawa

Mocna i słodka z dodatkiem kardamonu – przysłowiowe niebo w gębie! Przyrządzana na wiele sposobów, czasami z dodatkiem szafranu. Nawet jeśli nie jesteś entuzjastą kawy warto jej spróbować. W końcu będzie to zupełnie nowe doświadczenie, które pozostawi niezapomniane wrażenia!

kawa, mocna kawa, wózek elektryczny, kulinarne podróże, podróże dla niepełnosprawnych, wózek inwalidzki
Pić kawę czy nie? Oto jest pytanie…

Koniec końców poznawanie lokalnej kuchni to wspaniały element pozwalający lepiej zapamiętać nowe miejsce i związaną z danym regionem kulturę. Jest to przecież istotny jej element. Moja rada: otwórz się na doznania kulinarne. Może trafisz na coś wyjątkowo doskonałego?

Aby odkryć więcej historii z podróży, odwiedź Blumil na Facebooku i Instagramie!