Wszystko zmienia się gdy doświadczasz wolności

Gdy doświadczasz wolności, wszystko ulega zmianie. Świat budzi się do życia, nabierając nowych kolorów, kształtów i smaków. Doświadczasz uczucia wspaniałości bez granic. Są tylko kolejne kroki na ścieżce, która wiedzie do poznania nowego i nawet popełniony błąd jest kolejną cenną lekcją. Kiedy doświadczasz wolności, niebo przestaje być twoim wrogiem, nie masz ograniczeń, sam definiujesz swoje możliwości. Ja swoją wolność odnalazłem w podróżowaniu i w sporcie – raz jej zakosztujesz i nigdy cię nie opuści. Poczucie wspaniałości będzie rosło w tobie i późno w nocy będziesz rozmyślać nad wszystkim, co życie ma ci do zaoferowania. To jest właśnie trudna do zdefiniowania wolność, która w nas żyje. A co ze swobodą przemieszczania się?

Las, wózek elektryczny, turystyka bez barier, wózek inwalidzki, wózek na każdy teren, spacery po lesie, wózek elektryczny do lasu i w góry
Tylko ja i las!

Od dziecka lubiłem ruch. Będąc w ruchu, czułem się wolny i szczęśliwy. I nic w tej kwestii się nie zmieniło. Nadal aktywność fizyczna jest dla mnie bardzo ważna. Pewnie dlatego w moim życiu pojawił się elektryczny wózek inwalidzki Blumil. Przez lata szukałem czegoś, co ułatwi mi poruszanie się. Czegoś więcej niż wózka inwalidzkiego – pojazdu, który pozwoli mi na zwiedzanie świata i doświadczanie przygód.

Singapur, turystyka bez barier, podróż po Azji, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, podróże po Azji
Singapur jest królestwem wyobraźni…

Rynek oferował mi wiele, ale nie to, czego chciałem. Nie należę jednak do osób, które szybko się poddają i dlatego zacząłem pracować nad specjalną wersją elektrycznego wózka inwalidzkiego i tak powstał Blumil. Wiedziałem, że powinien łączyć najlepsze cechy wózków terenowych, poruszać się po każdym terenie, między innymi po plaży i spełniać wymogi wózka inwalidzkiego. W wyniku licznych prób, wysiłku i również poprawianych błędów powstał Blumil. Dał mi wolność, której szukałem i wszystko się zmieniło. Możliwość poruszania się pozwoliła mi na dostęp do miejsc, które zawsze chciałem zwiedzić i zobaczyć więcej. I tak na nowo odkryłem Lizbonę, miasto, którym zachwycają się rzesze turystów. Gdy byłem tam po raz pierwszy, poruszałem się na wózku manualnym, który niezbyt dobrze radził sobie z pagórkowatym terenem. Nie mogłem wówczas zakosztować wszystkiego, co Lizbona ma do zaoferowania. Pozostawiło to we mnie poczucie goryczy i mogłem jedynie powiedzieć, że w Lizbonie było „w porządku”.

wózek elektryczny, wózek inwalidzki, Lizbona, Portugalia, podróże dla niepełnosprawnych, turystyka bez barier
Urocza Lizbona

Po latach postanowiłem wrócić. Tym razem towarzyszył mi mój elektryczny wózek inwalidzki Blumil. I to było zupełnie inne zwiedzanie – odkryłem Lizbonę na nowo, ze wszystkimi jej urokami. Poznałem uroczą okolicę Alfamy spowitą w piękne kolory czerwone, białe i niebieskie. Pieniądze nie dają szczęścia, ale mogą pozwolić na kupno urządzenia, które sprawi, iż będziemy wolni, a więc szczęśliwsi.

Alfama, Portugalia, Lizbona, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, podróże dla niepełnosprawnych
Alfama

Popijając drinka w pięknym Budapeszcie, zdałem sobie sprawę, że oswoiłem niedostępne. Budapeszt, pomimo iż piękny jak sen nie jest niestety przyjazny dla wózków. Jednakże z wózkiem elektrycznym Blumil u mojego boku mogłem poznać jego ukryte dla mnie przedtem piękno. Czy może być coś piękniejszego niż poznawanie uroków świata?

wózek elektryczny, wózek inwalidzki, Budapeszt, Węgry, podróże dla wózkowiczów
Czas na przerwę w Budapeszcie!

Poza podróżowaniem wolność znalazłem również w sporcie. Sposób, w jaki rzucasz wyzwanie swojemu ciału i umysłowi pozostawia niezatarty ślad w twojej duszy. Próbowałem paru sportów ekstremalnych-skoków na bungee w Luksemburgu, co było przerażające, ale dawało poczucie, wolności i tego, że mogę żyć pełną piersią. Te skoki są już popularne na całym świecie, polecam Wam, aby zakosztować tego poczucia całkowitego wyzwolenia i poszerzyć swoją strefę komfortu!

wózek elektryczny, wózek inwalidzki, skok na bungee, sport dla osób niepełnosprawnych, podróże dla wózkowiczów
Skacz, skacz, skacz!

Niektórzy twierdzą, iż poczucie wolności pozwala zapomnieć o wszystkich troskach i problemach. Sport daje Ci właśnie takie poczucie relaksu i wyzwolenia. Takie uczucie daje mi prowadzenie quadów. Wierzcie mi, to czysta zabawa! Ponieważ quady mają automatyczną skrzynię biegów, idealnie nadają się dla osób na wózkach inwalidzkich. Poznając nieznane, doznajesz uczucia pełnej wolności! Weź oddech i pozwól światu prowadzić cię!

Quad, wózek inwalidzki, wózek elektryczny, sport dla wózkowiczów
Zabawa na quadzie!

W sumie wolność odnalazłem w podróżowaniu i w sporcie. Nie mniej jednak wspaniałe jest to, że to ty sam definiujesz, co dla Ciebie oznacza to określenie. Moje doświadczenia związane z podróżowaniem zawarłem na blogu we wpisie „Wielka ocena dostępności”, gdzie zamieściłem informacje dotyczące dostępności miejsc na świecie, które miałem okazję zwiedzić. Te informacje mogą Ci się przydać, jeśli planujesz podróż lub chcesz znaleźć odpowiedni dla twoich potrzeb hotel. Podróżujmy!

wózek elektryczny, wózek inwalidzki, Barcelona, Hiszpania, podróże, podróże dla niepełnosprawnych
Moje najukochańsze miasto na świecie – Barcelona!

Bez względu na to, gdzie się znajdujesz w górach czy na plaży, w słonecznej Barcelonie czy pełnym turystów Singapurze możesz doświadczać wolności z elektrycznym wózkiem Blumil.

Góry dla niepełnosprawnych, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, turystyka bez barier
Majestatyczne góry…

Wierzę w to, że ograniczenia są tylko w naszych umysłach. Z urządzeniem takim jak Blumil będziesz żył swobodnie i bez strachu. To, co było do tej pory niedostępne, stanie się dostępne. Ostatecznie jednak wolność, którą w sobie mamy to rozkoszowanie się życiem. To jest najlepsza rzecz znajdująca się w naszym menu!

 Trójmiasto z Coco, wózek elektryczny, wózek inwalidzki, turystyka bez barier, podróże dla niepełnosprawnych
Trójmiasto z Coco…

Aby odkryć więcej historii z podróży, odwiedź Blumil na Facebooku i Instagramie!