Sporty dla użytkowników elektrycznych i manualnych wózków inwalidzkich – WCMX

Wszystko zaczęło się w skate parku, gdzie dwóch braci spędzało czas na świeżym powietrzu. Aaron obserwował swojego brata jeżdżącego na rowerze BMX. Sam od 8 roku życia poruszał się na wózku inwalidzkim i nie był przekonany czy skate park to dobre miejsce dla niego. Jego brat namawiał go jednak, aby spróbował i sprawy potoczyły świetnie. Aaron zaczął trenować, uzależnił się od tego sportu i wkrótce stał się prawdziwym wyczynowcem. Ekstremalny sportowiec na wózku inwalidzkim. Salto w tył, podwójne salto – dla Aarona Fotheringhama to bułka z masłem! Jest mistrzem WCMX i udowodnił, że ograniczenia są tylko w naszych głowach. Jak on to robi? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

W świecie ekstremalnego sportowca na wózku

Czy słyszałeś kiedykolwiek o rozszczepie kręgosłupa? Jest to wrodzona wada rdzenia kręgowego, która może uniemożliwić chodzenie. Właśnie ta choroba przykuła Aarona do wózka inwalidzkiego, ale on całkowicie przejął kontrole nad swoją chorobą. Jego natura była taka, że pokonywał trudności, czynił postęp i przezwyciężał trudności. Swoją przygodę z WCMX rozpoczął w wieku 8 lat. Początek nie był łatwy. Od pamiętnego dnia w parku doskonalił się i podnosił swoje umiejętności. W wieku 14 lat wykonywał już ewolucje na wózku takie jak salta. Za kolejne 4 lata zrobił podwójne salto, ale to nie był jeszcze szczyt jego możliwości. Wykonywał liczne tricki na wózku sprawiające, że jego występy stały się z czasem niesamowitym show. Swoje codzienne ćwiczenia zamieszczał na Instagramie i Youtube. W 2010 roku dołączy do trasy koncertowej Nitro Circus Live, którego sportowe pokazy znane są na całym świecie. W czasie swojej kariery sportowej doznał wielu kontuzji, ale nigdy nie powstrzymało go to przed dalszym rozwojem umiejętności.
Oczywiście zwraca on uwagę na konieczność noszenia kasku i zachowanie jak najdalej idącej ostrożności podczas wykonywania ewolucji sportowych.

Ograniczenia limitów – WCMX

WCMX to nazwa nowej aktywności sportowej, którą sam wymyślił. Łączy ona wiele trików z dziedziny skateboardingu i BMX. Salta do tyłu, podwójne salta, carving (technika jazdy narciarskiej), gridingpower-slides, stanie na rękach czy różnego rodzaju obroty to tylko niektóre z ruchów, które Aaron opanował do perfekcji. Bardzo często występuje na ogromnych rampach i daje pokaz absolutnie spektakularny. Wystarczy zobaczyć występy na jego Instagramie i przekonać się, że są prawdziwym wyczynem!

Letnia paraolimpiada 2016

We wrześniu 2016 roku miałem przyjemność obejrzeć Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro w Brazylii. Aaron otworzył ceremonię, wykonując zapierające dech w piersiach salto do tyłu. Kiedy oglądałem, jak Aaron dokonuje niemożliwego, wiedziałem, że wyznacza nowe granice ludzkich możliwości. Polecam obejrzeć jego krótkie filmy, które często zamieszcza na Instagramie. Jest wielu inspirujących użytkowników wózków inwalidzkich, ale jego filmiki są dodatkowo zabawne. Cechuje go ogromna determinacja, wierzę, iż możemy się wiele od niego nauczyć.

Podsumowując: Aaron Fotheringham jest na pewno osobą, którą warto zamieścić na waszej liście zainteresowań. Ciągle na nowo definiuje definicję tego, co jest niemożliwe a jego niesamowita, dzika wręcz determinacja jest niezwykle motywująca i zaraźliwa. Jest wiele niesamowitych sportów ekstremalnych dla osób poruszających się na wózkach, ale WCMX się wyróżnia. Sport został stworzony przez marzenia chłopca, aby zostać sportowcem i zainspirował ludzi na całym świecie. Aaron pokazał, że możesz się stać, kim chcesz, gdy dorośniesz. A zwłaszcza wspaniałym, porywającym sportowcem!

Aby odkryć więcej ciekawych historii, odwiedź Blumil na Facebooku i Instagramie!